Суд залишив керівниці Хмельницького ПФУ найсуворіші запобіжні заходи через ризики для слідства

Кримінал

Хмельницький апеляційний суд відхилив апеляційні скарги захисника начальниці Головного управління Пенсійного фонду України в області, котру підозрюють у привласненні бюджетних коштів, виділених на премії працівників установи.

Як зазначають у суді, адвокат просив скасувати ухвали міськрайонного суду про відсторонення від посади його підзахисної та про застосування найсуворішого запобіжного заходу – тримання під вартою із альтернативою внесення застави. Переконував суд у безпідставності прийняття таких рішень.

Судовий розгляд апеляції відбувався без підозрюваної. Захисник пояснював: жінка перебуває на стаціонарному лікуванні.

За матеріалами кримінального провадження, її підозрюють у тому, що в змові з підлеглими бухгалтерами вони привласнювали кошти, виділені на преміювання працівників Фонду. Лише у червні та липні цього року сума одержаних таких чином коштів перевищила 211 тис гривень.

Під час обшуку в кабінеті посадовиці 7 серпня правоохоронці виявили значні суми грошей у гривні та валюті. 8 серпня ій оголосили про підозру за ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб), а 9 серпня ухвалою місцевого  суду її відсторонено від посади, обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою із альтернативою внесення 168 тис гривень застави.

Адвокат під час розгляду апеляційних скарг зазначив, що суму застави внесли наступного ж дня, бо жінка потребувала термінової госпіталізації. Однак, попри вже внесену заставу, він сумнівається в обгрунтованості рішення щодо відсторонення підзахисної від посади та обрання ій найсуворішого запобіжного заходу.

Отож, просив скасувати ці ухвали і замінити на особисте зобов’язання.

Сторона ж обвинувачення категорично проти такого. Слідчий та прокурор запевнили: є ризики, що підозрювана може переховуватися від слідства і суду, впливати на свідків і знищити докази.

«Перебуваючи знову на посаді, вона може не лише зменшити виплати підлеглим, а й звільнити їх, з тією метою, щоби вони не повідомляли слідство про протиправні факти своєї начальниці», –  наголосив представник обласноі прокуратури Роман Роговський.

Апеляційний суд зауважив, що з огляду на значну суспільну небезпечність злочину, у вчиненні якого підозрюється посадовиця Пенсійного фонду, на тяжкість можливого покарання та кокретні обставини справи, дійсно є ризики, на які вказують органи досудового розслідування.

Тому, на думку суду, без застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою чи як альтернативу застави, а також без відсторонення від посади, повне та неупереджене досудове розслідування забезпечити неможливо.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм