Судитимуть працівників “Укроборонпрому” з Хмельниччини: закупили браковану продукцію на 5,4 млн грн

Кримінал

Детективи Бюро економічної безпеки України скерували до суду обвинувальний акт щодо 2-х підприємців та 6-ти працівників одного із заводів Державного концерну “Укроборонпром”. Їм інкримінують розтрату понад 5,4 мільйона гривень бюджетних коштів під час повномасштабної збройної агресії.

За інформацією БЕБ, у березні 2022 року посадовці “Укроборонпрому” уклали договори з двома ФОПами по закупівлю обладнання військового призначення. Підприємцям перерахували 1,98 мільйона та 3,49 мільйона гривень відповідно. Згодом ці комплектуючі до військової техніки було передано одній із військових частин ЗСУ.

Але виявилося, що використовувати їх неможливо – продукція була не тієї категорії та якості”, – інформують у БЕБ.

Факти не відповідності технічним умовам комплектуючих підтверджено і комплексом судових експертиз.

Про яке з підприємств “Укроборонпрому” йдеться, в БЕБ не уточнюють. Однак зазначають, що оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали співробітники відділу контррозвідки УСБУ у Хмельницькій області. Видання “Стопкор” пише, що в оборудці взяли участь жителі Хмельницької області. 

Зокрема, як інформують у БЕБ, про підозру повідомлено:

  • шістьом службовим особам держпідприємства – за ч.2 ст.28 ч.1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України (службове підроблення та розтрата майна),
  • двом підприємцямза ч. 1, ч. 4 ст. 358, ч. 5 ст. 191 КК України (підроблення чи використання підроблених документів і розтрати майна).

В установі додають, що для забезпечення відшкодування завданої шкоди арештовано майно фігурантів вартістю близько 40 мільйонів гривень.

На сторінці у Facebook ДК “Укроборонпром” оприлюднено офіційну заяву. В ній зазначено:

Охочим нажитися на війні не місце на підприємствах Укроборонпрому”.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм