Судитимуть родичку екскерівниці Хмельницької МСЕК, яка намагалася приховати майже ₴20 млн на австрійському рахунку

Кримінал

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили досудове слідство щодо колишньої посадовиці Міністерства юстиції України — родички ексочільниці Хмельницької МСЕК, яка не задекларувала 540 тисяч доларів США на рахунку в австрійському банку.

Як повідомили правоохоронці, обвинувальний акт скеровано до суду.

За даними слідства, на момент вчинення правопорушення жінка очолювала одне з управлінь Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Хмельницькому.

У щорічній декларації за 2023 рік посадовиця не вказала рахунок в одному з банків Австрії та кошти, які на ньому зберігалися. Йдеться про 540 тисяч доларів США, що на той час становило понад 19,5 млн грн.

Наразі жінку звільнено з посади, в органах юстиції вона більше не працює.

У червні 2026 року у взаємодії з НАЗК та САП слідчі ДБР повідомили експосадовиці про підозру. Своєї вини, кажуть правоохоронці, вона не визнає.

«Походження цих коштів, а також інші можливі оборудки представників цієї бізнес-родини досліджуються у межах окремих кримінальних проваджень», — зауважили в ДБР.

Експосадовицю обвинувачують в умисному внесенні суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей, які відрізняються від достовірних на суму понад 2 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (ч. 2 ст. 366-2 КК України). Санкція статті передбачає до 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3 років.

ТЕМИ: КРИМІНАЛ

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook