«Такого єднання нації ще не було ніде»: як на вокзалі хмельничани допомагають переселенцям (ВІДЕО)

Суспільство

Координаційний центр прийому переміщених осіб працює на Хмельницькому залізничному вокзалі цілодобово. Тут хмельничани згуртовано і самовіддано надають допомогу людям із «гарячих» регіонів, які, тікаючи від війни, проїжджають через місто або залишаються проживати.

На вокзалі вимушеним переселенцям розкажуть все про поселення в місті, бажаючим зупинитися в обласному центрі нададуть транспорт. Також волонтери безперервно готують сухпайки для пасажирів, підносять продукти і воду до потягів, допомагають психологічно та інформаційно.

«Ми просто волонтери, у нас немає ніякого рахунку. Все це, що ви бачите, це звичайні хмельничани. Є люди, які безкоштовно возять, ресторани безкоштовно розігрівають, люди, які готують вдома, ті, хто просто приходять і своєю працею допомагають в дві зміни, ті, хто купує. Це величезна кількість людей», – розповідає координаторка волонтерів.

В усьому процесі задіяні тисячі мешканців Хмельницького, допомагають і переселенці.

«Скільки б не було пострілів і яка б не була агресія з боку Росії, я вважаю, що ми вже перемогли. Тому що такого єднання нації ще не було ніде, це просто прецендент. В книжках про це не напишуть, в фільмі це не передати, та атмосфера, яка панує, і як ми всі розуміємо, що ми один народ…», – переконана волонтерка.

Як все відбувається, дивіться у наданому міською радою відео:

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм