Турецькі компанії готові інвестувати в Хмельницький аеропорт близько 200 млн доларів

Інфраструктура

Для повноцінного відновлення роботи комунального підприємства  «Аеропорт Хмельницький» необхідно залучити близько 2 мільярдів гривень. Майже 200 мільйонів доларів готові вкласти в летовище турецькі інвестори.

Про це йшлося на зустрічі керівництва обласної та міської влади з керівниками турецької компанії YILDIZLAR İNŞAAT VE TİCARET A.Ş. – ENEZ INŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş, повідомляє пресслужба Хмельницької ОДА.

Від іноземних гостей участь у діалозі взяли генеральний директор «Елдезар Груп» Алі Бару та власник компанії «Енез Груп» Хідаєт Зорлу.

Голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій наголосив, що влада відкрита для співпраці з інвесторами та готова розглядати усі пропозиції, які дозволять повноцінно відновити роботу аеропорту. А на це, за оцінками експертів, потрібно близько 2 мільярдів гривень.

У свою чергу керівники іноземних компаній розповіли про свій досвід у цій сфері. Кажуть, за три роки реалізували два великих будівельних проєкти в Туреччині: військовий аеропорт за стандартами НАТО у місті Іспарта та аеропорт у місті Даламан. Також у доробку є чимало спільних успішних інфраструктурних проєктів, які реалізовано в країнах Азії та Африки.

На Хмельниччині представники турецьких компаній виявили бажання інвестувати кошти в розбудову нового великого терміналу, щоб аеропорт мав змогу займатись як вантажними, так і пасажирськими перевезеннями. Наразі іноземці готові надати близько 200 мільйонів  доларів.

До цього ще потрібно здійснити техніко-економічне обґрунтування запропонованого інвестиційного проєкту, визначити спільну доступну модель залучення та повернення коштів.

Тож учасники зустрічі домовилися виконати більш детальні розрахунки щодо обсягів можливих інвестицій і механізмів їх залучення. Уже за декілька місяців умови співпраці розглянуть більш предметно.


Зауважимо, що на початку 2021 року КП
«Аеропорт Хмельницький» повторно пройшло перевірку Державіаслужбою України технічного та документального забезпечення діяльності  злітно-посадкового майданчика. Згодом летовище придбало обладнання для «рентгену» багажу. При цьому ексміністр інфраструктури вважає, що розвивати аеропорт в Хмельницькому немає сенсу.

ДОВІДКОВО: Хмельницький аеропорт розташований на земельній ділянці  загальною площею 134,8 га та має злітно-посадкову смугу розміром 2200 х 42 м. У 1984 році з нього було виконано перший авіарейс. З 1991-го на  летовищі діяли вантажний та пасажирський термінали, а також митний пост. Упродовж 1994-2009 років пасажиропотік Хмельницького аеропорту становив 80 тисяч пасажирів (в середньому 5300 осіб на рік), вантажопотік – 2 тисячі тонн (133 тонни щорічно) та загалом здійснено 5500 рейсів (один рейс щодня).

(Фото преслужби Хмельницької ОДА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм