У Деражнянській громаді волонтерять та допомагають фронту

Суспільство

Із перших днів широкомасштабного вторгнення російських військ на територію України Деражнянська міська територіальна громада (член Асоціації міст України в Хмельницькій області) почала активно працювати у різних напрямках. Опіка над вимушеними переселенцями, допомога воїнам на передовій, волонтерство та гуманітарні вантажі у громади, які були під окупацією і не тільки. Про усе це детальніше розповів АМУ міський голова Деражні Андрій Ковпак.

Громада і ВПО. Житло, провізія та медична допомога

Загалом Деражнянська громада прийняла близько 3 700 внутрішньо переміщених осіб. На базі одного з комунальних підприємств розгорнули пункт видачі гуманітарної допомоги. За короткий термін мешканці зібрали майже 50 тонн різноманітної продукції. За заявами потребуючих, волонтери щодня формують пакунки із продуктами, побутовою хімією.

Усього за період від 24 лютого таких звернень було понад 1 200. Одне звернення – це приблизно одна сім’я із 3-4 осіб. До набору входять – макарони, крупи, картопля та інші овочі, консервація, солодощі, консерви (м’ясні, рибні, овочеві), побутова хімія, підгузки та дитяче харчування, предмети особистої гігієни. Овочі та консервацію збирали усією громадою на потреби ВПО та ЗСУ. Решту продукції нам надавали волонтери із Польщі та Німеччини. Це звичайні люди, які з власних коштів закупляли для нашої громади продукцію”, – каже Андрій Ковпак.

Також громада намагалася забезпечити й інші потреби переселенців. Зокрема, це житло, медичне обслуговування, одяг та предмети першої необхідності. Адже багато людей приїздили майже без нічого. Розміщували новоприбулих тимчасово у навчальних закладах, також за можливості – у гуртожитках. Багато містян погодилися надати власне житло або приймали у своїх домівках.

На базі однієї зі шкіл міста було організовано пункт із одягом, взуттям, рушниками, постільною білизною, подушками та ковдрами для вимушених переселенців. Усі речі надавали жителі громади.

Також, за ініціативи міського голови Андрія Ковпака на території Деражнянської громади працює мобільна бригада Норвезького Червоного Хреста, яка надає безкоштовну медичну допомогу та ліки внутрішньо переміщеним особам. Для зручності, було розроблено графік прийому у найвіддаленіших селах, щоби кожен мав доступ до необхідної допомоги.

Тут уже розглядають варіанти, як забезпечити житлом тих переселенців, яким немає куди повертатися. Нагадаємо, нещодавно Деражнянська міська рада підписала меморандум про співпрацю із НДО “Житло для ВПО”. В Деражні визначено три перспективні ділянки під забудову.

Допомога ЗСУ. Волонтерство та благодійні заходи

Громада усіма силами допомагає ЗСУ та іншим військовим формуванням на передовій. Ми створюємо надійний тил та працюємо для перемоги. Кожен допомагає навіть найменшим, тому важко буде перерахувати усіх, хто бере участь. Загалом, за допомогою мешканців громади, місцевих фермерських господарств, підприємців та влади ми виготовили майже 700 комплектів сухих борщів, близько 2 500 різних тушонок (рибних і м’ясних), велику кількість енергетичних батончиків, спекли 250 пасок для ЗСУ та переселенців напередодні Великодня, а також приготували багато іншої випічки і домашніх смаколиків. Наші волонтери щотижня готують нові й нові пакунки та передають їх на передову. Учні шкіл громади разом із освітянами плетуть маскувальні сітки. І до кожної посилки додають вітання, малюнки та слова підтримки для наших воїнів”, – розповідає мер.

Каже, нещодавно разом із волонтерами відвіз майже 3 тонни вантажу у Слов’янськ та Краматорськ. За підтримки обласної військової адміністрації, деражнянців, мешканців старостинських округів, фермерських господарств, ТОВ “Деражнянський молочний завод” та волонтерів вдалося зібрати: 200 комплектів сухих борщів, тушонки, молочну продукцію, крупи, консерви-супи швидкого приготування, шоколад та інші солодощі, каву, чай, мед.

Також передали на фронт маскувальні сітки, спальники, тактичні рукавиці, тепловізор, павербанки, міношукач, форму, футболки та змінний одяг, медикаменти, шампуні, мило.

Доставили лікарські засоби й іншу допомогу і до лікарні у Слов‘янську. Там перебувають поранені військові та цивільне населення, що постраждало внаслідок обстрілів.

Підтримують захисників і маленькі деражнянці: для кожного військового діти з міських шкіл зробили міні-вишиваночки зі словами підтримки. Активно працює у громаді культурний фронт. Землячка-художниця Ольга Жолобович вирішила продати на виставці-аукціоні свої авторські картини, а гроші передати на потреби ЗСУ.

Підтримка областей, які постраждали від окупації

Розповів Андрій Ковпак і про допомогу для областей та міст, які були звільнені нашими ЗСУ після окупації. Багато з них залишилися без світла, води та комунікацій. Саме тому у громаді зібрали вантажі, які були направлені до: Донецької, Запорізької, Київської (Іванків і Бородянка), Чернігівської, Сумської, Харківської (Лозова, Ізюм) областей.

Окремий збір відбувався у момент інтенсивної евакуації маріупольців до Запоріжжя. Для них громада зібрала подушки, спальники, ковдри, дитяче харчування тощо.

(Фото надані Хмельницьким регіональним відділенням АМУ)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм