Житло для переселенців будуватимуть у Хмельницькому районі

Інфраструктура

Місто Деражня Хмельницького району стало прихистком для майже 3 000 осіб, які рятувалися від війни. Аби частково забезпечити їх житлом, минулого тижня міська тергромада підписала Меморандум про співпрацю з благодійним фондом “ЖИТЛО для ВПО”.

За інформацією фонду, міський голова Андрій Ковпак підтримав ініціативу створення проєктів нового будівництва на території міста для розміщення переселенців.

У Деражні було визначено 3 перспективних ділянки під забудову та група архітекторів нашої спільноти вже надала кілька варіантів пропозиції щодо розміщення житла для ВПО. Наразі ведеться проєктно-вишукувальні роботи на ділянці масиві “Цукровик”, – повідомляють в організації.

Та додають, що тут планується будівництво багатоквартирного будинку. А також триває робота з іншими тергромадами, які готові розмістити в себе проєкти житла для ВПО.

Зауважимо, що пошуки навіть тимчасового житла для евакуйованих людей на території Хмельниччини дедалі ускладнюються. Наразі в області оселилося близько півтори сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб із різних “гарячих” регіонів. Ще у березні в обласній військовій адміністрації повідомляли про вивчення можливостей зі спорудження житлових масивів для таких людей. Згодом у Хмельницькому заявили про проєкт побудови житла економ-класу для 6 000 переселенців, однак він так і залишився на рівні очікування схвалення від держави.

Проєкт житла економ-класу для ВПО у Хмельницькому

Із квітня в Кам`янці-Подільському розглядають варіанти щодо реконструкції будинку та дитячого садка, в яких можна буде розмістити більше 100 сімей внутрішньо переміщених осіб.

Тим часом у Львові, за підтримки польського та українського урядів, місцевої влади, представників духовенства й благодійників, відкрили вже три модульних містечка для переселенців на 302 будиночки. Тут навіть розпочато будівництво помешкань для вагітних жінок, які знайшли прихисток від війни.

Одне із модульних містечок у Львові (фото city-adm.lviv.ua)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм