У Городку відкриють повноцінне гемодіалізне відділення

Здоров‘я

Відділення «штучної нирки» у Городоцькій міській лікарні планують відкрити як самостійне, а не як філію  обласного центру екстракорпоральної детоксикації і гемодіалізу Хмельницької обласної лікарні.

На Городоччині наразі восьмеро пацієнтів мають захворювання нирок, яких для проведення гемодіалізу тричі на тиждень довозять до обласної лікарні. Процедура триває щонайменше чотири години.

«Кошти на довезення хворих на гемодіаліз виділяють із місцевого бюджету. А пацієнти – із різних населених пунктів громади. Тобто авто виїжджає о п’ятій-шостій ранку. Поки всіх забере, поки доїде до Хмельницького… Люди втомлюються, виснажуються…», – розповів Городок.Сіtу директор Городоцької лікарні Олександр Кушнір.

Відтак питання щодо створення власного відділення гемодіалізу постало давно. Наразі адміністрація медзакладу готує приміщення, в якому раніше розміщувалося дитяче відділення.

На ремонт виділено 150 тисяч гривень із міського бюджету. У новому відділенні буде два діалізних зали: в одному планують встановити п’ять апаратів штучної нирки, а в іншому – ще один, де буде окремий бокс для проведення гемодіалізу пацієнтам з інфекційними захворюваннями, зокрема – на коронавірус, гепатит, СНІД та інше.

Також тривають перемовини з фірмою, яка надасть і встановить за власні кошти обладнання. Паралельно медзаклад готуватиме фахівця – лікаря-нефролога.

Усе, як зазначив Олександр Кушнір, планують вирішити до кінця цього року. Додав, що відкриття гемодіалізного відділення у Городку значно зменшить витрати місцевого бюджету на транспортування хворих та розвантажить центр у Хмельницькій обласній лікарні.

Наразі хворі нирковою недостатністю лікуються обласному центрі екстракорпоральної детоксикації і гемодіалізу Хмельницької обласної лікарні, який має  п’ять філій: на базі Кам’янець-Подільської міської лікарні, Шепетівської, Старокостянтинівської, Славутської та Дунаєвецької лікарень.

ДОВІДКОВО: Гемодіаліз – це лікування, під час якого кров фільтрується поза тілом за допомогою діалізного апарату. В процесі гемодіалізу кров відбирається із судини і пропускається крізь синтетичний фільтр – діалізатор. Таким чином, у цьому діалізаторі кров очищується перед поверненням у тіло.

(Фото Городок.City)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм