У Хмельницькій області зростає кількість хворих на цукровий діабет

Здоров‘я

У світі 14 листопада вважають днем боротьби з цукровим діабетом. Цю хворобу мають понад 400 мільйонів мешканців нашої планети, й цифра постійно зростає. Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років наполовину. Хмельницька область – не виняток.

За 9 місяців цього року на обліку у закладах охорони здоров’я  Хмельниччини перебували 366 дітей, хворих на цукровий діабет. Вперше  такий діагноз встановлено 31 дитині, віком до 17 років. Серед дорослого населення в нашій області за аналогічний період цукровий діабет підтверджено у 47 366 дорослих, вперше – у 2 553 осіб.

Такі дані оприлюднили в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

В держустанові зауважують, що майже 3 % первинної інвалідності дорослого населення в України – саме через діабет. Дорослі хворі мають ризик розвитку інфаркту та інсульту у 2-3 вищий за інших. 6,2 % cмертей у світі пов’язані з цією хворобою.

«Цукровий діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може його ефективно використовувати. Хвороба часто призводить до ампутації кінцівок, втрати зору, ниркової недостатності і провокує серцево-судинні захворювання», – йдеться в інформації ХОЦКПХ.

До основних симптомів діабету належить надмірне сечовиділення, спрага, постійне відчуття голоду, втрата ваги, стомлюваність та погіршення зору.

Людям із цукровим діабетом І типу потрібна щоденна інсулінотерапія, регулярний моніторинг глюкози у крові, здорова дієта та здоровий спосіб життя, щоб ефективно контролювати свій стан та уникнути багатьох ускладнень, що зумовлює діабет. Аби не захворіти на діабет ІІ типу, треба контролювати свою вагу, не курити, вживати збалансоване здорове харчування, виконувати півгодинні фізичні вправи щодня.

В Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ запевняють, пацієнти з діабетом можуть прожити довге життя завдяки вчасно розпочатому лікуванню. Воно передбачає не лише регулювання глюкози у крові, але й контроль факторів ризику розвитку ускладнень, таких як високий артеріальний тиск і високий рівень холестерину.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм