У Хмельницькому борщем відзначили 90-річчя Донеччини

Традиційний український борщ приготували представники та волонтери громадських організацій з Донецької області в хмельницькому парку. На вогнищі зварили 250 порцій відомої в усьому світі страви в рамках челенджу “Донеччина смакує борщ”. Таким чином відзначили дві історичні події: визнання українського борщу об’єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО та 90-річчя Донеччини.

На пікнік запросили хмельничан та вимушено переміщених осіб, які зараз проживають в обласному центрі.

Ми хотіли об’єднати переселенців та мешканців Хмельниччини, інтегрувати наших рідних вихідців з Донецької області у нове для них місто. А що краще об’єднує українців, як не борщ? Ще й два класних інфоповоди збіглося: день народження області та визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО”, – розказав організатор зустрічі та керівник ГС “Асоціація гуманітарний штаб “Все буде добре” Ярослав Бойко.

А поки варився борщик, для дітей влаштували мистецьку арт-зону, спортивні змагання, для родин – квести, де вони отримували подарунки.

Захід видався не велелюдним. Можливо тому, що багато хмельничан і гостей міста не знали про цей тематичний пікнік. Місцева влада, яка спочатку напередодні анонсувала челендж, невдовзі з невідомих причин видалила оголошення. Тож інформацію про свято борщу на честь іменин Донеччини не встигли поширити ні в ЗМІ, ні в соцмережах.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм