У Хмельницькому суд стягнув понад 37 тис грн з власника вівчарки, яка покусала жінку

Суспільство

Моральну й матеріальну шкоду, а загалом 37 435 гривень, сплатить власник собаки породи німецької вівчарки, яка в серпні минулого року напала на хмельничанку.

Таке рішення ухвалив Хмельницькимй міськрайонний суд, яке апеляційним судом залишено без змін.

Встановлено, що коли жінка проходила повз приватне подвір’я, собака вибігла й кілька разів вкусила її за руку. Рани довелося лікувати стаціонарно: у Хмельницькій міській лікарні жінка провела три тижні, витративши на медикаменти чималу суму.

Власника вівчарки суд притягнув до адмінвідповідальності – визнав винним у порушенні правил утримання собаки, що тягне за собою накладення штрафу.

Після цього потерпіла подала до суду ще й цивільний позов: просила стягнути з хазяїна чотирилапого 6 435 гривень майнової шкоди, 70 000 гривень – моральної та судові витрати. Але суд задовольнив її вимоги частково: стягнув з відповідача 6 435 гривень майнової, 25 000 гривень моральної шкоди та 6 000 гривень витрат на правничу допомогу.

Чоловік не погодився із сумою моральної шкоди й витратами на юриста та подав апеляційну скаргу. Зауважив, що на момент нападу собаки позивачка була безробітна, тому цей випадок не вплинув на її виробничі відносини (роботу, зарплату). А розмір стягнутих витрат на правничу допомогу уважає неспівмірним зі складністю справи, виконаною адвокатом роботою, витраченим часом та ціною позову”, – зазначають в апеляційному суді.

Постраждала жінка наполягла на законності рішення суду й нагадала, що під час нападу вівчарки вона пережила шок та має непоправні шрами на руці.

Суддівська колегія апеляційної інстанції залишила рішення суду без змін, визначивши, що розмір моральної шкоди є обгрунтованим, а витрати на правничу допомогу — документально підтверджені.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм