У Хмельницькому встановили пам’ятну дошку Герою України, який врятував колону військових

Суспільство

Меморіальну пам’ятну дошку Герою України Олександру Петраківському відкрили сьогодні, 4 вересня, у Хмельницькому. Встановили її на будинку, де проживав військовий. 

Подвиг мужнього офіцера 8-го окремого полку спецпризначення став прикладом для багатьох воїнів, які зараз обороняють нашу країну від російських окупантів.

20 липня 2014 року Олександр Петраківський, очолюючи групу спецпризначення та забезпечуючи проходження колони техніки ЗСУ і сил добровольчого батальйону “Айдар” до аеропорту Луганська, виявив засідку в районі міста Щастя і прийняв нерівний бій. Своїми діями розвідувальна група Олександра врятувала життя понад двом тисячам військовослужбовців та сотні одиниць військової техніки. У ході запеклого бою він віддав свого шолома молодому солдату. Сам отримав уламкові поранення в голову та ще продовжував керувати діями групи й допомагати евакуйовувати поранених.

За виняткові мужність та героїзм указом Президента України розвіднику просвоєно звання Героя України із врученням “Золотої Зірки”. 

29 серпня 2021 року, після 7 років боротьби за життя, серце Героя України зупинилося. Відважному захисникові полковнику Олександру Петраківському було 33 роки. Поховали його на Алеї Слави міського кладовища. 

Хмельничани також увіковічнили ім’я почесного громадянина міста в назві вулиці, де він проживав. У квітні сесією міськради ухвалено рішення про перейменування вулиці Ланова, що в мікрорайоні Дубове,  на честь Героя України Олександра Петраківського.

(Фото пресслужби Хмельницької міської ради)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм