У Хмельницькому за пів року зареєстровано понад 300 шахрайств

Суспільство

З кожним роком шахраї вигадують все більше нових способів заволодіння майном хмельничан, вміло «замасковуючи» свою злочинну діяльність. Так  вони намагаються заплутати правоохоронців та уникнути кримінальної відповідальності. Проте вдається це не всім.

За шість місяців на території міста Хмельницький поліцейськими  зареєстровано 326 кримінальних правопорушень за статтею 190 Кримінального кодексу України, тобто заволодіння чужим майном шляхом обману або зловживання довірою (шахрайство). Про це повідомили в Окружній прокуратурі міста Хмельницького.

«Прокурорами вже доведено вину восьми шахраїв, яких засуджено до позбавлення чи обмеження волі, деяких – зі встановленням іспитового строку», – зазначають в установі.

Стверджують, поширеними є схеми наживи через відомі Інтернет-платформи з продажу товарів. Наприклад, одним зі способів заволодіння грошима потерпілих є продаж талонів на пальне за нижчою ціною, ніж на АЗС.

«У квітні хмельничанин, який хотів зекономити, погодився на таку пропозицію та надав шахраю 135 тисяч гривень, як оплату за талони на пальне. Однак так званий «посередник» пішов за талонами і зник, а потерпілий так і прочекав його цілий день на автостоянці біля торгівельного центру в Хмельницькому», – розповіли в прокуратурі.

Додали, що вину шахрая доведено та засуджено до 2 років обмеження волі.

Чимало зафіксовано й телефонних афер: як правило, телефонують людям похилого віку і кажуть, що їх онуки чи діти потрапили в аварію або в лікарню.

«Кримінальне провадження за таким фактом Окружною прокуратурою міста Хмельницького скеровано до суду. Обвинувачується житель Кропивницького, який зловживаючи довірою 80-річної хмельничанки, під приводом лікування онуки, постраждалої внаслідок ДТП, заволодів усіма заощадженнями літньоі жінки –  близько 40 тисячами гривень», – повідомили в прокуратурі.

Зауважили, що для уникнення заволодіння коштами таким способом не варто здійснювати попередню оплату за товар у невідомого продавця, а переказувати гроші лише після отримання та перевірки товару. А якщо вже   стали жертвою шахраїв, то, насамперед, потрібно звернутися до правоохоронних органів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм