У Кам’янці мають намір встановити на бібліотеку сонячні батареї за 100 тисяч доларів

Економіка

Бібліотека в Кам’янці-Подільському претендує на сонячні батареї за гроші міжнародної програми. Місто Хмельницької області наразі є єдиним в Україні, яке подало  заявку на участь у гранті від проєкту EBSCO Solar-2021.

Він передбачає встановлення сонячних батарей на даху громадської книгозбірні. У Кам’янець-Подільській міськраді кажуть, що йдеться про центральну бібліотеку імені Костя Солухи.

У рамках ініціативи EBSCO Solar на 2021 рік буде виділено у вигляді грантів на загальну суму 200 тисяч доларів. Вони допоможуть бібліотекам-переможцям знизити за рахунок сонячних батарей комунальні платежі.

На сайті програми зазначено про можливість впровадження сонячної фотоелектричної системи потужністю близько 46,86 кВт постійного струму, яка, за прогнозами, вироблятиме понад 68 тисяч кВт/год на рік. А це еквівалентно зменшенню щорічного споживання енергії на 33%.

Проєкт EBSCO ще з 2016 року приймає аналогічні заявки на отримання для бібліотек  «сонячних» грантів по всьому світу. Упродовж п’яти років EBSCO виділив на це майже мільйон доларів. Зокрема, такі сонячні установки вартістю близько 100 тисяч доларів кожна, вже працюють на публічні бібліотеки США, Канади, Ямайки, Індії.

Оголошення результатів очікується у червні.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм