У Кам’янці-Подільському ліквідовують міську друкарню, бо збиткова

Економіка

Існування Кам’янець-Подільської міської друкарні дійшло свого сумного апогею: на сесію міськради, яка запланована на 10 червня, виносять питання щодо припинення шляхом ліквідації цього комунального підприємства.

За словами керівниці департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майї Гурської, підставою став лист  директора друкарні Віктора Лічкевича про збитковість.

Упродовж останніх декількох років підприємство, яке має 1800 квадратних метрів приміщення та розташоване на площі Польський ринок у Кам’янці-Подільському, не приносить доходів, а лише зазнає витрат. Наразі має більше 140 тисяч гривень заборгованості, при цьому вдалося погасити  48 тисяч гривень зарплатного боргу.

Результати аналізу фінансово-господарської діяльності КП «Кам’янець-Подільська міська друкарня» оприлюднили днями на брифінгу.  На підприємстві, як інформують у міській раді,  виявлено чимало проблемних питань:
– кардинально мала кількість замовлень;
– висока ціна та собівартість продукції, яка випускається;
– морально застаріле та зношене обладнання;
– на єдиного друкаря припадає 12-13 інших працівників;
– для виробництва журнально-палітурної продукції використовується в основному ручна праця, що здорожчує собівартість книг;
– занижені норми працівників, які роблять номерацію;
– дуже часто техніка виходить з ладу;
– нереально досягнути повноколірного друку (лише в один-два кольори);
– звуження ринку чорно-білого друку та друку квитків;
– низька плата за приміщення, які здаються в оренду підприємством )3,23 гривні/кв метр);
– велика вартість в структурі собівартості загально-виробничих та адміністративних витрат тощо.

Наразі, як зауважила Майя Гурська, діє договір оренди приміщення, тож про його подальше використання  після вивільнення не йдеться. Оскільки, працівники друкарні ще мають згідно із законодавством відпрацювати два місяці, кредитори заявлятимуть вимоги, а рішення щодо приміщення прийматиметься після дотримання усіх ліквідаційних процедур.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм