У НАБУ розповіли подробиці затримання посадовця Держгеокадастру Хмельниччини (ФОТО)

Кримінал

Сьогодні, 9 грудня, НАБУ та ГУ БКОЗ СБУ за процесуального керівництва САП затримали «на гарячому» двох осіб, які кількома траншами надали 52 тисячі доларів США неправомірної вигоди голові Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Серед них – виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.

Як повідомляє пресслужба НАБУ, передбачалося, що загальна сума неправомірної вигоди, що призначалася за видачу наказів про виділення земельних ділянок підставним особам, становитиме 170 тисяч доларів США.

«Серед затриманих — в.о. начальника одного з територіальних управлінь Держгеокадастру та особа-посередник у передачі неправомірної вигоди», – зазначено в повідомленні відомства.


Дії осіб попередньо кваліфіковані за ч.4 ст.369 («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі») КК України. Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру.

За даними слідства, першу частину неправомірної вигоди у розмірі 26,9 тисячі доларів голові Держгеокадастру передали у листопаді 2020 року. А сьогодні затримали зловмисників під час передачі другого траншу – 25 тисяч доларів.

«Слідство вважає, що один із затриманих може бути пов’язаний із компаніями, які надають послуги Держгеокадастру на проведення робіт із державної інвентаризації земель на територіях багатьох областей України у 2020 році. Відтак, не можна виключати, що ця особа може вплинути на зазначені процеси, тому НАБУ та САП вживатимуть усіх необхідних дій, аби запобігти такому впливу», – наголосили в антикорупційному бюро.

Додали, що розслідування зазначених фактів НАБУ здійснює з вересня 2020 року.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм