У Нетішині встановили власну кисневу станцію за 1,3 млн грн

Здоров‘я

Власну кисневу станцію потужністю більше 60 балонів кисню на добу відтепер має комунальне некомерційне підприємство НМР «СМСЧ м. Нетішин». Її вартість склала 1 мільйон 330 тисяч гривень.

За інформацією виконкому Нетішинської міської ради, 350 тисяч гривень було виділено з міського бюджету, 650 тисяч гривень – з державного, решта – з фондів лікарні.

Як розповів директор медичного закладу Василь Пословський, ідея мати власну кисневу станцію виникла наприкінці минулого року. Проєкт запозичили в Хмельницької інфекційної лікарні. Обладнання замовили у ТОВ «Зелко Груп» в грудні 2020 року, чекали три місяці.

До Нетішина завітав сервісний інженер фірми-постачальника, який провів усі необхідні пусконалагоджувальні роботи.

«Киснева станція працює і виробляє кисень в режимі безперервної роботи. В разі критичних ситуацій у сусідньому приміщенні обладнана рампа на 20 балонів, яка вмикається автоматично одразу ж після вимкнення кисневої станції», – пояснив Василь Пословський.

Вироблений на станції кисень подається одразу в централізовану систему, підведену до ліжок у стаціонарі. Наразі в палатах є 63 точки, за потреби їх кількість можуть збільшити.

Нагадаємо, на Хмельниччину доставили єдиний в Україні польовий шпиталь ДСНС на 120 ліжкомісць. 

(Фото Нетішинської міськради) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм