У новому опалювальному сезоні славутчани можуть залишитися без тепла

Інфраструктура

На нараді за участю міського голови Василя Сидора, начальника КП «Славутське ЖКО» Василя Яцюка, економістів підприємства, фахових працівників виконавчого комітету Славутського МВК підбили підсумки опалювального сезону 2020/2021, обговорили поточний фінансовий стан комунального підприємства, оцінили реальний хід справ щодо початку нового опалювального періоду.

Через борги, які накопичилися у комунального підприємства “Славутське ЖКО”, воно опинилося перед реальною загрозою залишитись в опалювальний сезон без газу. Відповідно, споживачі можуть зостатися в холодну пору року без тепла.

Станом на початок поточного місяця кредиторська заборгованість за спожитий природний газ становила 38 мільйонів гривень. Водночас у теплопостачального підприємства існує й значна дебіторська заборгованість, адже борг споживачів за тепло складає понад 22 мільйони, повідомляють у пресслужбі Славутського МВК з посиланням на інформацію КП «Славутське ЖКО».

Крім того, роками залишається невирішеним питання зобов’язання держави перед постачальниками за різницю в тарифах на тепло, яка на сьогодні для КП «Славутське ЖКО» становить майже 8 мільйонів гривень.

Занепокоєння викликає політика НАЕК «Нафтогаз України» щодо комунального підприємства, а саме – постійні «погрози» постачальника щодо припинення постачання природного газу у зв’язку із неможливістю комунального підприємства розрахуватися за блакитне паливо у повному обсязі, – зазначають у комунальному підприємстві.

Окрім того, додають у комунальників, «Нафтогаз» подає судові позови, відповідно до яких ЖКО безпідставно нараховують штрафні санкції і пеню за несвоєчасні платежі.

Крім того, ціни на природний газ оприлюднюються лише після 20 числа поточного місяця, що не дає змогу теплопостачальному підприємству вчасно, місяць у місяць, здійснювати коригування своїх тарифів. Відповідно до наказу Мінрегіону №130 необхідно мінімум 7 днів для повідомлення споживачів про коригування тарифів на опалення.

Як наслідок, скоригувати тариф на теплову енергію та ввести його у дію зазвичай можливо лише в наступному місяці. Наприклад, за грудень ціна на газ була опублікована 23.12.2020 року, а скоригувати тариф на теплову енергію та ввести його у дію вдалося лише з 01.01.2021 року, що призвело до виникнення додаткових витрат у сумі 797,0 тис.грн. Відтак, за весь опалювальний сезон такі витрати сягнули понад 4 мільйонів гривень, – зазнчають у ЖКО.

За словами економістів ЖКО, механізму щодо компенсації цієї різниці немає, а тому підприємство продовжує працювати в збиток.

Міський голова Василь Сидор наголосив, що важливо шукати способи розв’язання цієї проблеми, зокрема, через претензійно-судові заходи із НАЕК «Нафтогаз» та підіймати це питання на рівні державних інституцій.

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм