У парку імені Чекмана пошкоджено 34 дерева, – ДЕІ Хмельниччини

Екологія

Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області офіційно повідомила про результати перевірки законності «кронування» дерев у парку ім. М.Чекмана, що в обласному центрі, за заявою хмельничанки.

Інспекцією з 26 по 28 січня 2021 року проведена позапланова перевірка комунального підприємства «Парки і сквери міста Хмельницького», предметом господарської діяльності якого є:
– утримання парків і скверів міста Хмельницький;
– забезпечення зовнішнього благоустрою та збереження зелених насаджень парків і скверів;
– організація робіт з благоустрою, озеленення території парків і скверів;
– забезпечення збереження зелених насаджень, квітників, газонів та належний догляд за ними;
– забезпечення збереження природо-заповідного фонду та інше.

Цьому підприємству у 2016 році під охорону передано парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім. М.Чекмана».

Згідно із законодавством, такі парки належать до групи штучно створених об’єктів природно-заповідного фонду, на території яких забороняється будь-яка діяльність, непов’язана з виконанням покладених на парк завдань і загрожує його збереженню, зокрема – знищення та пошкодження дерев.

«На момент перевірки встановлено, що КП «Парки і сквери міста Хмельницького» на території парку ім.М.Чекмана здійснювало діяльність, яка суперечить вимогам Закону України «Про природно-заповідний фонд України», положенню про парк та охоронному зобов’язанню, в результаті чого було пошкоджено до ступеня неприпинення росту 34 дерева різних порід», – йдеться в повідомленні відомства.

Зазначається, що відповідно до такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, загальна сума збитків склала 182 тисячі 328 гривень. Матеріали з цього приводу передані до Хмельницької обласної прокуратури.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм