У ремонт дороги на Хмельниччині втрутилась компанія, на яку РНБО наклала санкції

Інфраструктура

Адміністративна колегія Антимонопольного комітету 19 квітня зобов’язала службу автодоріг Хмельниччини скасувати рішення про допущення до торгів з поточного середнього ремонту ділянки шляху Р-48 «Кам’янець-Подільський – Сатанів – Війтівці – Білогір’я» чотирьох претендентів на підряд.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на систему «Прозорро».

Зокрема йдеться про «Хмельницьке ШБУ №56», «Ростдорстрой», «СТЛ+М» та «СУНП «Автострада». Їх участь в аукціоні очікуваною вартістю 934,51 мільйона гривень була скасована за скаргою п’ятого учасника  – компанії «Fermak Insaat Taahhut A.S», якого  замовник відразу викинув з конкурсу через неправильний номер у банківській гарантії та дату протоколу про затвердження Тендерної документації.

«Своє відхилення «Fermak» не оскаржував, але вирішив втрутитись, коли замовник «не помітив» помилки у пропозиціях інших учасників та протиправно допустив їх до аукціону», – пише видання. 

У кожного з учасників «Fermak» знайшов кілька невідповідностей тендерним вимогам. АМКУ погодився не з усіма, хоча зрештою невідповідності знайшов у всіх.

Так, наприклад, відсутній звіт про рух грошових коштів за 2019 рік став єдиною вадою пропозиції «Хмельницького ШБУ №56» (надало звітність за 2020-й). У цій ситуації, як зазначив АМКУ, замовник мав би надати компанії два робочих дні на виправлення недоліку, чого САД в Хмельницькій області не зробила.

Основним недоліком «Ростдорстроя» стала відсутність підтвердження наявності поливо-мийної машини. Замовник мав би надати йому 24 години на усунунення недоліку, проте не зробив цього.

Підтвердження наявності поливо-мийної машини не знайшли також у пропозиції «СТЛ+М». Але головним недоліком стала відсутність довідки з банку про повне грошове забезпечення.

У виданні зауважують, що «Fermak Insaat Taahhut A.S.» потрапила у список компаній, до яких причетний Араік Амірханян, та на які РНБО наклала економічні санкції, у тому числі із забороною брати участь у закупівлях. Однак указ президента Володимира Зеленського був оприлюднений 21 квітня, тобто через два дні після рішення колегії АМКУ.

Матеріально-технічна база «Fermak», за інформацією видання «Наші гроші», в Україні ґрунтується на активах сім’ї Араіка Амірханяна, якого Володимир Зеленський, як одного з головних «контрабандистів», позбавив українського громадянства.

 

Нагадаємо, за прогнозами турецької компанії,  оновленою на Хмельниччині трасою М-12 можна буде проїхатись до Дня Незалежності. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм