Оновленою на Хмельниччині трасою М-12 можна буде проїхатись до Дня Незалежності, – турецький підрядник

Інфраструктура

Представники турецької компанії «Онур» (Onur Group Ukraine) прозвітували про завершення першого етапу з реконструкції та капітального ремонту 40-кілометрової автодороги М-12, яка починається в селі Голосків на Летичівщині та закінчується на межі з Вінницькою областю.

Учора, 28 квітня, із ходом будівництва, вартість якого становить 54,6 мільйона доларів, ознайомився і голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій.

За словами керівника проєкту Анта Евіна, підготовчі роботи повністю завершені. В кінці 2020 року «Онур» на двох кілометрах дороги було влаштовано на рівні середнього вирівнюючого шару правий проїзд, з боку лівого проїзду здійснено фрезерування покриття та триває влаштування основи дорожнього одягу сухою щебенево-піщаною сумішшю.

Першочерговим об’єктом частини будівництва став міст через річку Південний Буг у Голоскові, на якому уже демонтують старі бетонні  конструкції. Також підготовчі роботи ведуть на іншому мосту – через річку Вовк у Летичеві. Паралельно триває підготовка до капітального ремонту ділянки шляху з боку Вінниччини.

Для українських та турецьких працівників тут побудовано містечко, в якому вони проживають. Неподалік розташовується база техніки та інше необхідне обладнання, яке задіяне у будівництві. Збудовано новий асфальтобетонний завод та гранітний подрібнювач.

На всій протяжності дороги підготовлені узбіччя, проведена вирубка дерев, що заважають, та встановлені попереджувальні знаки про хід ремонтних робіт.

Підрядники запевняють: ремонт дороги М-12, яка має з’єднати схід і захід України, відбувається згідно із затвердженим планом, незважаючи на погодні негаразди, через які довелось розпочати роботи пізніше.

«Очікуємо, що ремонт має бути повністю завершений у лютому наступного року. Компанія «Онур» висловлює оптимістичні прогнози, що оновленою трасою можна буде проїхатись уже до Дня Незалежності України», – сказав Сергій Гамалій.

(Фото пресслужби Хмельницької ОДА) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм