У річках на Хмельниччині фіксують перевищений рівень забруднення
Департамент природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА оприлюднив результати березневого моніторингу поверхневих вод в області. Його здійснювали Регіональний офіс водних ресурсів, лабораторії Хмельницького обласного центру з гідрометеорології та Басейнового управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет. У річках на території регіону виявлено перевищення допустимого рівня окремих сполук та нітритів.
Зокрема, поверхневі води басейну річки Південний Буг мають підвищений вміст розчинених органічних сполук, нітритів та розчиненого кисню. Показник БСК5 (показник біохімічного споживання кисню упродовж 5 днів — ред.) перевищував гранично допустимі концентрації у 1,71 раза (найбільше значення показника зафіксовано 1 км нижче м. Хмельницький).
Вміст розчиненого кисню перевищував гранично допустимі концентрації у 2,52 раза (найбільше в межах смт Меджибіж), а нітритів — у 3,3 раза.
У поверхневих водах басейну Дніпра зафіксовано підвищення розчинених органічних сполук, азоту амонійного та розчиненого кисню.
У річці Случ азот амонійний перевищив гранично допустимі концентрації в 4,61 раза (найбільше – нижче міста Старокостянтинів), БСК5 – у 1,39 раза, а розчинений кисень — у 1,85 раза. У воді Случа в селі Чернелівка (водозабір) виявлено підвищений у 2 рази показник хімічного споживання кисню, а розчиненого кисню – у 2,76 раза.
Також майже в 3 рази більше гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-побутового призначення зафіксовано розчиненого кисню у поверхневих водах басейну річки Дністер.
Про причини такого стану водойм у профільному Департаменті не уточнюють.
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook





Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]