У Шепетівці з алкогольної коми вивели 10 підлітків

Суспільство

(Фото ілюстративне)

Минулого року працівники Шепетівського відділу поліції склали 9 адмінпротоколів на неповнолітніх за розпивання ними алкоголю або появу в нетверезому стані у громадських місцях. Зафіксовані й факти алкогольної коми.

Про це повідомили в службі у правах дітей Шепетівської міської ради.

«До місцевої лікарні у стані алкогольної коми торік було доставлено 10 підлітків. І лише завдяки  грамотним діям наших медиків немає летальних випадків», – зауважила начальниця служби Катерина Купрацевич.

За її словами, уже в 2021 році є випадок потрапляння до лікарні неповнолітньої з діагнозом «алкогольне отруєння».

На думку Катерини Купрацевич, однією з головних причин, які призвели до вживання алкоголю та тютюнопаління у дитячому віці, є наслідування дітьми способу життя батьків та звичок оточуючих, хибне бажання таким чином виглядати доросліше.

«Батькам варто починати з себе, адже все, що дитина робить, вона черпає з сім’ї. А доведення неповнолітнього до стану алкогольного сп’яніння батьками, чи особами, які їх замінюють, або іншими особами – тягне за собою накладення штрафу. Це стосується і тих, хто «люб’язно» погоджується придбати щось «міцненьке» для підлітка», – наголосила посадовиця.

Вона нагадала, що за розпивання спритного, в тому числі й пива, або поява в п’яному вигляді у громадському місці підлітки несуть відповідальність з 16-річного віку.

Зокрема, такий проступок згідно зі статтею 178 КУпАП тягне за собою попередження або накладення штрафу від 17 до 85 гривень. Торік правоохоронцями міста складено 9 протоколів на неповнолітніх.

Якщо ж неповнолітньому не виповнилось 16 років, то відповідальність несуть його батьки за статтею 184 КУпАПпопередження або накладення штрафу в розмірі до 1700 гривень.

Окрім того, законодавством заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку.

«Продавець такої продукції зобов’язаний отримати від покупця паспорт або інші документи, які підтверджують його вік, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення ним 18 років. У разі відмови покупця надати відповідний документ – продаж алкоголю і сигарет забороняється», – зазначила Катерина Купрацевич.

Додала, що за такі порушення до підприємців застосовується штраф та анулюється ліцензія на продаж алкогольних і тютюнових виробів, а працівника, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, буде оштрафовано на суму від 510 до 1700 гривень.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм