В Хмельницькій ОДА повідомили, чому об’єкти соціальної сфери «на газу» не розпочали опалювальний сезон

Економіка

Офіційно в Хмельницькій області опалювальний сезон розпочато 12 жовтня. До централізованого опалення підключено 2 154 або 100% житлових будинків. Також, до централізованого та інших видів опалення стовідсотково підключені усі об’єкти соціальної сфери (садочки, школи та лікарні). За винятком тих, хто використовує природній газ.

Про це повідомили в пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації. Така ситуація, як зауважують в ОДА, пов’язана із затримкою з підписанням договорів на постачання природного газу.

«З метою врегулювання ситуації з укладенням бюджетними установами  договорів на постачання газу,  20 жовтня Департаментом розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації розпочато централізований прийом пакетів документів (оригінали) для укладення угод з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» за пільговою ціною, встановленою для бюджетних установ (13,6 тис грн/куб. м без ПДВ) та вже 25 жовтня усі зібрані документи передані відповідальному працівнику компанії, визначеному для нашої області», – йдеться в інформації ОДА.

Також, 25 жовтня цього року Кабінетом Міністрів прийнято постанову №1102 щодо забезпечення безперервності постачання природного газу постачальником «останньої надії». Цим документом операторам газорозподільних систем вказано на необхідність забезпечити безумовне відновлення газопостачання бюджетних установ, а товариству НАК «Нафтогаз України» – забезпечити укладення договорів постачання газу з бюджетними установами.

«Обласна держадміністрація звернулася листом до газорозподільних підприємств області АТ «Хмельницькгаз» та ПрАТ «Шепетівкагаз» щодо неухильного виконання  постанови уряду», – наголосили в ОДА.

Додали, що одночасно направлено лист і територіальним громадам Хмельниччини, де описано алгоритм дій, необхідних для забезпечення безперебійного постачання газу.

Нагадаємо, в Хмельницькій області визнано надзвичайною ситуацію через відсутність постачання газу. Попри це Хмельниччина, як запевнили в ОДА, підготовлена до опалювального сезону.

(За матеріалами пресслужби Хмельницької ОДА) 

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook