«Велике будівництво» охопило медичну інфраструктуру по всій Хмельниччині

Здоров‘я

Цьогоріч на Хмельниччині 19 соціальних проєктів з обсягом фінансування понад 405 мільйонів гривень реалізовується у рамках програми «Велике будівництво». Серед них – зведення і реконструкція шкіл, дитсадочків, спортивних об’єктів та приймальних відділень опорних лікарень. Чималу частку цих коштів охоплює медицина.

Про те, що вже вдалося оновити в галузі охорони здоров’я і які процеси гальмуються – йшлося напередодні під час засідання колегії облдержадміністрації.

Цьогоріч на Хмельниччині запрацювали 10 приймальних відділень опорних лікарень, реконструйованих у рамках програми «Велике будівництво». Торік вони освоїли майже 80 мільйонів гривень. Але повноцінно обслуговувати пацієнтів поки що можуть не всі.

Декларації та сертифікати про готовність отримали 7 приймальних відділень: Городоцької, Волочиської, Дунаєвецької, Красилівської, Хмельницької обласної, Кам’янець-Подільської та Хмельницької міської лікарень.

Аналогічні документи на приймальні відділення Старокостянтинівської, Славутської та Шепетівської лікарень будуть подані повторно через платформу «Дія», у зв’язку із необхідністю повторного отримання звіту експертизи на проєктно-кошторисну документацію. У цих же трьох медзакладах передбачені ще другі черги будівництва.

«Для оновлених приймальних відділень придбано та змонтовано 7 комп’ютерних томографів, 6 рентгенівських систем та 7 апаратів УЗД. Усі подали до Державної інспекції ядерного регулювання заяви про отримання ліцензій на використання діагностичного обладання. Проте наразі ліцензії  мають лише Кам’янець-Подільська міська, Славутська, Шепетівська та Хмельницька міська (на використання КТ) лікарні», – йдеться в інформації ОДА.

На те, що в окремих опорних лікарнях досі не введено в експлуатацію частину рентгенівських систем та КТ, придбаних за державні кошти, звернув увагу заступник голови ОДА Сергій Ткачук.

«Керівникам органів місцевого самоврядування потрібно невідкладно вирішити цю проблему, аби люди мали можливість отримати весь спектр медичних послуг», – наголосив посадовець.

На розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості з державного бюджету спрямовано більше 255 мільйонів гривень. З них неповних 254 мільйони використано на будівництво і введення в експлуатацію  30-ти амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Також закуплено телемедичне обладнання для 73-и амбулаторій та 92 автомобіля.

 «На залишок коштів, а це  майже 2 мільйони гривень, буде придбано ще 4 службових автомобіля», – зауважили в Департаменті розвитку громад, будівництва та житлово-комунального гос­подарства ОДА.

ЩО ПЛАНУЄТЬСЯ У 2022 РОЦІ:

введення в експлуатацію Хмельницької обласної дитячої лікарні. На це передбачено 72,5 мільйона гривень з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та 8 мільйонів з обласного бюджету. Більшість цих грошей уже освоєно. Лікарня включена до програми «Велике будівництво» в частині реконструкції діючого головного корпусу, благоустрою території та укомплектування нового корпусу медобладнанням.

технічне переоснащення лікувальної кімнати для дистанційної променевої терапії радіологічного відділення Хмельницького обласного онкологічного диспансеру.  З ДФРР на це виділено 10 мільйонів гривень, область дала  1,26 мільйона. Проте медзаклад встиг освоїти трохи більше половини, і це, як зазначають в ОДА, найнижчий рівень використання коштів.

Нагадаємо, після «великої» реконструкції лікарня у Красилові збільшилась майже вп’ятеро. 

(За матеріалами Хмельницької ОДА) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм