Відібрати дитину у батька: суд ухвалив рішення щодо незаконного утримання малолітнього на Шепетівщині

Суспільство

Хмельницький апеляційний суд підтримав рішення Шепетівського міськрайонного суду про відібрання малолітнього сина у батька, який незаконно його утримує, та передачу дитини матері.

У позові до колишнього чоловіка жінка просила відібрати в нього їх малолітнього сина та передати їй, а також стягнути з відповідача 50 тисяч гривень моральної шкоди. Про це повідомили в пресслужбі ХАС.

Вона пояснила, що у 2018 році вони з відповідачем розлучилися. Місцем проживання їх двох малолітніх дітей суд визначив з нею, матір’ю, у місті Рівне. Проте батько, всупереч рішенню, продовжує незаконно утримувати в себе їхнього сина, на прохання і письмові повідомлення не реагує. Лише раз, за втручання поліції, чоловікова мати показала його через вікно.

Шепетівський міськрайсуд частково задовольнив позов жінки: ухвалив відібрати малолітню дитину у батька та передати її для матері й стягнув на її користь 5 тисяч гривень моральної шкоди.

Чоловік оскаржив це рішення до апеляційного суду. Мовляв, суд не дослідив, чи виправданим є застосування такого примусового заходу, як відібрання дитини від батька, чи відповідає це саме найкращим інтересам дитини. Звернув увагу, що ексдружина залишила з ним сина, коли поїхала до пологового будинку у Рівне, й він самовільно не змінював місце проживання дитини й не викрадав її. У зв`язку з цим уважає, що в його діях немає протиправності.

Та думка суддівської колегії апеляційного суду була іншою.

«Свідоме ухилення відповідача від виконання судового рішення про визначення місця проживання дитини свідчить, що він не є законослухняним членом суспільства і як батько не діє в інтересах своєї дитини. Позаяк малолітній хлопчик наразі позбавлений материнської любові, турботи, виховання, піклування, догляду та духовного зв`язку із матір`ю», – йдеться в повідомленні ХАС.

Олнак, у цій справі встановлено, що позивачка на час пологів в іншому місті добровільно залишила сина з батьком у Шепетівці, де вони мешкали до розлучення. І на той час не було висновків органу опіки та піклування та рішення суду щодо визначення місця проживання дитини. Тож за таких обставин підстав для відшкодування моральної шкоди немає.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм