Відомий кулінарний експерт зізнався в «провокаціях» ковбасою з Хмельниччини

Суспільство

Відомий український кулінарний експерт та ідейник шкільного харчування Євген Клопотенко викликав у соцмережах справжній фурор дописом про нематеріальну культурну спадщину Хмельниччини – зіньківську ковбасу, зібравши тисячі схвальних відгуків.

Він не лише розхвалив цей вже популярний в Україні та за її межами продукт, а й зізнався, в яких саме авторських стравах використовує «чорну» ковбасу. 

«Вся Україна прекрасна та багата на культурні цінності. І от зіньківська ковбаса – одна з таких цінностей. Виготовляється на Хмельниччині, село Зіньків. Мешканці цього села – є носіями традиції її виготовлення. Рецептура ковбаси робить її єдиною та неповторною. Сенс в тому, що м‘ясо нарізається шматочками, що щільно тримаються до купи (як фарш). Додається багато часнику. Перемішується та заноситься в оболонку. Коптиться 4-5 годин у спеціальних діжках. У процесі замащується кров‘ю (через це такий чорно-багряний колір). Це є унікальністю і тим, що ми, як українці, маємо популяризувати. Смак: тонкий часниковий, м’ясний, копчений. Структура: пружно-волога», – написав Євген.

І додав, що спеціально використовує зіньківську ковбасу у своєму столичному ресторані української традиційної кухні як інгредієнт до… десерту.

«Щоб через провокацію привертати увагу людей до цього продукту», – зізнався шеф-кухар закладу.

Нагадаємо, у 2020 році «Зіньківська ковбаса (чорна)» занесена в енциклопедію «Українська гастроспадщина: традиції гостинності та культура приготування страв». А в 2019-ому  «Зіньківська ковбаса (чорна)» була включена до Хмельницького обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

(Фото зі сторінки у Facebook Євгена Клопотенка)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм