Влада Хмельниччини проситиме медичний кисень у військових

Здоров‘я

Складна ситуація із постачанням кисню для потреб лікарень Хмельниччини стала підставою для проведення учора, 5 листопада, ввечері позапланового засідання обласної комісії ТЕБ та НС.

Як повідомив перший заступник голови Хмельницької ОДА Сергій Тюрін, в області щодня збільшується кількість хворих на коронавірус, зростає заповненість ліжок, а з цим, відповідно, й споживання медичного кисню.

«Потреба в кисню збільшилась удвічі, а то і втричі. Тому наразі усі сили представників органів влади спрямовані на вирішення цієї проблеми», – йдеться в інформації ОДА.

Одним із варіантів, за словами начальника управління цивільного захисту ОДА Володимира Панасюка, є залучення Міністерства оборони України. За наявною інформацією, у військовій частині А2502, розташованій у місті Старокостянтинів, є вільні залишки кисню.

Тож рішенням комісії посадовці звернулися до Міністерства оборони України, аби отримати погодження для надання вільних залишків кисню для медзакладів Хмельниччини.

Наразі, 2 010 мешканців області з підтвердженим коронавірусом лікуються в стаціонарі, ще 15 949 – амбулаторно. Заповненість ліжок із киснем становить 75,8%. Допомогу пацієнтам із COVID-19 вже надають 25 медзакладів, учора «ковідне» відділення відкрили в Хмельницькому обласному закладі з надання психіатричної допомоги. Крім того, 200 ліжкомість в Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни готові до госпіталізації.

Наразі Хмельницька атомна електростанція активно підключилася до поставки кисню медичного в окремі лікарні. На забезпечення централізованою подачею киснем ліжкового фонду 5-ти «ковідних» медзакладів обласна влада спрямує 28,5 мільйона гривень. 

За оперативними даними МОЗ, упродовж останньої доби у Хмельницькій області виявлено 1 057 нових випадків захворювання, одужала ще 501 особа, померло – 12.

 

(За матеріалами пресслужби Хмельницької ОДА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм