Власники квартир і котеджів на Хмельниччині сплатили понад 18 млн грн податку

Економіка

Упродовж шести місяців місцеві бюджети Хмельниччини отримали майже 62 мільйони гривень податку на нерухоме майно. А це на 15 мільйонів гривень більше, аніж за минулорічне перше півріччя.

Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області,  з цієі суми 43,5 мільйона гривень сплатили юридичні особи, а 18,4 мільйона – фізичні.

В установі нагадали, що платниками є власники об’єктів житлової або нежитлової нерухомості. Ставка податку не застосовується для квартири чи декількох квартир незалежно від їх кількості – до 60 квадратних метрів, а для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – до 120 квадратних метрів.

«Якщо особа має одночасно у власності різні типи житла або їх частки (квартира/будинок), то пільгова площа становить 180 квадратних метрів», – зазначають в ДПС.

Пільги з податку у вигляді неоподатковуваних «квадратів» не застосовуються: якщо власник житла здає його в оренду, лізинг, позичку, використовує у підприємницькій діяльності; якщо їх загальна площа перевищує 300 квадратних метрів для квартир, 600 – для будинків, 900 – для різних типів житлових об’єктів одночасно.

У разі наявності у власності платника податку житлової нерухомості площею понад 300 «квадратів» для квартир та/або 500 «квадратів» для будинку, то він має сплатити щорічно 25 000 гривень за кожен такий об’єкт.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм