Викрито кримінального авторитета, який 8 років «тримав» Хмельниччину

Кримінал

Очільник злочинного об’єднання, перебуваючи у статусі так званого «смотрящого», упродовж 8 років поширював кримінальний вплив на території Хмельницької області.

У вересні цього року правоохоронці Хмельниччини викрили чотирьох мешканців обласного центру, які вимагали у хмельничанина 350 тисяч гривень неіснуючого боргу. Через постійні погрози та фізичне насильство бізнесмен був змушений погодитись на вимоги зловмисників.

Під час спецоперації їх затримали та взяли під варту.

І от в процесі слідства за цим фактом праооохоронці встановили, що організатором злочинного плану заволодіння чужим майном став хмельничанин, який уже мав досвід вчинення злочинів проти власності.

«Маючи яскраво виражені лідерські якості, він організував та очолив стійку злочинну групу, до складу якої залучив ще 3-х своїх знайомих. Окрім того, виявилось, що він упродовж 8 років, перебуваючи у статусі так званого «смотрящого», встановив та поширював злочинний вплив на території області», – повідомили в пресслужбі обласної прокуратури.

 Зазначили, що кримінальний авторитет особисто визначав осіб, відповідальних за дотримання «злодійських законів» у районних центрах області та установах виконання покарань, координував їх діяльність, а також встановлював правила поведінки серед осіб, схильних до злочинного способу життя.

 При цьому, будь-який спротив у дотриманні «неписаних правил» негайно подавлявся ним особисто або іншими наближеними до нього особами.

 «Цей же «смотрящий» збирав та розподіляв кошти, у тому числі здобуті злочинним шляхом, забезпечував наповнення так званого «общака», тобто фонду взаємодопомоги у злочинному середовищі, а також забезпечував підтримання осіб, які відбувають покарання у виправних установах регіону», – уточнили у відомстві.

 Наразі вказаним особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 189 КК України (вимагання, вчинене організованою групою, поєднане з погрозою вбивства та насильством, небезпечним для життя і здоров’я потерпілого), санкці якої передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Організатора злочинного угрупування додатково підозрюють за ч. 3 ст. 255-1 КК України (умисне встановлення та поширення в суспільстві злочинного впливу, вчинені особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу). Йому «світить» до 15 років в’язниці із конфіскацією майна.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм