Виставку авторських ляльок-мотанок відкрили у Хмельницькому
Днями в музеї історії міста Хмельницький відкрилася виставка авторської ляльки-мотанки відомих подільських народних майстринь – Галини Бучківської, Валентини і Софії Греськових.
За інформацією музею, в експозиції представлено 64 самобутні народні ляльки, виконані з дотриманням правил народної традиції та символіки.
Галина Бучківська, Валентина Греськова, Софія Греськова створюють сучасні авторські художні образи, використовуючи традиційні підходи у виготовленні, орнаментиці та декоруванні. Досвідчені майстрині позначили свої авторські мистецькі роботи оригінальними неповторними деталями, що, кажуть, додає сакральним оберегам з понад п`ятитисячолітньою історією не лише сучасного шарму, естетичної витонченості, а й потужного енергетичного заряду, щоб лялька не лише гармонійно вписувалася в інтер`єр, а й надихала, зцілювала внутрішній світ людини, допомагала їй творити власну щасливу реальність.
“Сестри Галина Бучківська та Валентина Греськова розробили власний бренд авторської ляльки-мотанки «DOLL BUCHKIVSKI». Ляльки їхньої роботи є в громадських та приватних колекціях більше як 30 країн світу: США, Канади, Греції, Великобританії, Іспанії, Португалії, Італії, Польщі, Австралії, Німеччини, Японії, країн Балтії та інших”, – розповідають музейники.
Своїми пошуками й знахідками рукодільниці радо діляться з численними учнями не лише у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії, де Галина Бучківська та Валентина Греськова викладають, а Софія Греськова навчається, а й по всій Україні. Окрім того, їхні ляльки-мотанки ще й успішно збирають донати для ЗСУ.
Тож усіх пошановувачів української автентикизапрошують відвідати виставку авторської ляльки-мотанки родинного тандему Бучківських-Греськових, познайомитися з їхнім життєвим, творчим шляхом, мистецькими знахідками та цікавими проєктами, відкрити для себе секрети оригінального мистецького підходу народних майстринь до створення традиційної народної іграшки-оберегу. А також дізнатися, як українська народна іграшка з творчої майстерні мисткинь-педагогів представляє Україну у світі та допомагає підтримувати Збройні сили України.
Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, торік у Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” на Хмельниччині відкрили виставку міжнародного проєкту “Ляльки для ненароджених”. Також раніше в Хмельницькому презентували виставку унікальних ляльок-мотанок.
Читайте також:
Виставку картин, написаних матерями й дружинами полеглих захисників, відкрили у Хмельницькому
Виставку із тисячі писанок відкрили у музеї на Хмельниччині
Виставку мальованих килимів презентували у Хмельницькому
Фотовиставку про обряд хусткування презентували у Хмельницькому
(Фото: Хмельницький центр культури)
ТЕМИ: КУЛЬТУРА
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook








Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]