“Ясен на майдані” нахилився: долю півторастолітнього дерева вирішували екологи Хмельниччини

Екологія

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення “Ясен на майдані”, що розташований у центрі Хмельницького на Соборній, нахилився. Аби з’ясувати причину та вберегти аварійне півторастолітнє дерево, на місці сьогодні побували екологи, комунальники та науковці.

Там зібрались представники Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА, управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста, КП із зеленого будівництва і благоустрою, кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету. Про це повідомляють у профільному департаменті обласної адміністрації.

Фахівці наголошують, що дерево “Ясен на майдані” є ботанічною пам’яткою природи місцевого значення, що входить до складу природно-заповідного фонду України та охороняється як національне надбання, а також є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною

Зростає посередині пішохідної доріжки, а навкруги нього – лавки для відпочинку. Тож нахилене дерево викликає велику стурбованість і застереження для відпочивальників. Більше того, зона навколо дерева має велике навантаження від пішоходів.

Однією із проблем є те, що велика частина дерева нависла над опорою лінії електропередачі, що в свою чергу, призвело до провисання проводів”, – зауважують в департаменті.

Тож після обговорення спеціалісти вирішили звернутись до профільних установ з метою виявлення хвороб та причини різкого нахилу дерева, а також “щоби зберегти людські життя та чудову природу навколо”.

Додамо, що йдеться про ясен звичайний, якому приблизно 160 років. Стовбур має в діаметрі орієнтовно 112 сантиметрів, висота – 29 метрів. Дерево було збережено від зрізування під час капітального ремонту території та встановлено надпис на кованій лавці: “Цей ясен стоїть тут понад сто років. Він бачив жовтневу революцію, владу Петлюри, пережив німецьку окупацію, вистояв в роки розвитку Хмельницького, і завдяки зусиллям громади його не зрізали під час реконструкції алеї. Бережімо нашу історію! Бережімо наше місто!”.

(Фото зі сторінки Департаменту природних ресурсів та екології ОВА)

Читайте також:

На Хмельниччині ростуть дерева віком до 600 років 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм