За добу на Хмельниччині зафіксовано 16 летальних випадків від «ковіду»

Здоров‘я

У Хмельницькій області, як і по всій Україні, констатують стабілізацію епідемічної ситуації, пов’язану із коронавірусною інфекцією.  Попри це, оперативні дані свідчать про збільшення летальності серед «ковідних» хворих.

За інформацією облдержадміністрації, станом на 12 годину 2 червня на Хмельниччині з початку пандемії зареєстровано 88 064 лабораторно підтверджених випадки COVID-19.

Упродовж доби виявлено 57 нових випадків захворювання та 307 – одужання. Водночас, зафіксовано 16 нових летальних випадків внаслідок ускладнень через коронавірус (всього в області – 1819).

Зокрема, за добу у Хмельницькому районі померло 12 осіб (жінки 80, 49, 84, 72, 83, 67, 70 років та чоловіки 68, 67, 74, 60, 87 років), у Шепетівському – двоє жінок 83 та 76 років, у Кам’янець-Подільському районі – 74-річна жінка та 57-річний чоловік.

Кількість стаціонарних хворих упродовж останніх двох місяців зменшилась в рази.

«На лікуванні перебуває 2 421 особа: 274 лікується стаціонарно, 2147 – амбулаторно. Завантаженість ліжкомісць з киснем у медзакладах по області складає 15,2%», – йдеться в інформації ОДА.

Нагадаємо, у зв’язку зі зменшенням навантаження на медзаклади у Хмельницькій області з 1 червня визначено лише 4 базових лікарні, які надаватимуть допомогу пацієнтам із коронаінфекцією. Решта, як повідомили в Департаменті охорони здоров’я ОДА, повертаються до звичного режиму роботи. Усіх «ковідних» пацієнтів доліковуватимуть за місцем їх госпіталізації. 

Стабілізацію епідситуації відмітив і міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, припускаючи можливість послаблення карантину влітку. Про це він днями сказав в інтерв’ю ТСН.

За його словами, в Україні вже є карантинна, пандемічна втома.

«Тому, коли у нас стабілізація епідситуації, можна трохи-трохи відкрити, зробити певні послаблення», – заявив очільник МОЗу.

Наразі всі регіони залишаються «жовтими». Хмельниччина за окремими індикаторами визначення рівнів епідемічної небезпеки має ознаки «зеленої» зони.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм