За добу на Хмельниччині зафіксовано 17 пожеж сухої рослинності

Економіка

Попри численні застереження рятувальників щодо заборони спалювання сухостою та господарського сміття на відкритій місцевості, мешканці Хмельниччини масово продовжують палити.

За інформацією ГУ ДСНС в Хмельницькій області, лише упродовж минулої доби рятувальникам довелося 17 разів виїжджати на гасіння пожеж на відкритій території, що виникли з різних причин.

«Лише в обласному центрі вогнеборці ліквідували 6 таких загорянь. Окрім того, трава горіла в місті Полонне, а також на територіях колишнього Хмельницького, Старокостянтинівського, Деражнянського, Городоцького, Кам’янець-Подільського районів. Загалом вогонь заподіяв шкоди на площі майже 2,5 гектара», – зазначили надзвичайники.

До їх ліквідації залучалося 57 чоловік особового складу гарнізону на 19-ти одиницях пожежно-рятувальної техніки. Внаслідок пожеж люди не постраждали.

В ДСНС звертають увагу: нещодавно прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянню на природних територіях.

Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах, уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.

За спалювання сухої трави та листя передбачено штраф до 153 тисяч гривень. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм