За екскерівницю МСЕК Хмельниччини Тетяну Крупу не внесли ₴20 млн застави

Кримінал

За колишню керівницю Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяну Крупу, підозрювану в незаконному збагаченні, не внесли суму застави у 20 мільйонів гривень, яку днями визначив суд.

Про це прессекретар Вищого антикорупційного суду Олеся Чемерис повідомила Укрінформу.

За колишню очільницю Хмельницької МСЕК не внесли заставу розміром 20 мільйонів гривень, – сказала вона.

П’ятиденний термін внесення застави, додала Чемерис, сплив у вівторок, 9 вересня.

Водночас у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили виданню, що пізніше визначаться зі своєю позицією щодо перегляду запобіжного заходу ексочільниці МСЕК Хмельниччини.

Як інформував ХМ-ІНСАЙД, 4 вересня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід Тетяні Крупі з тримання під вартою на заставу у 20 мільйонів гривень. Суд звернув увагу, що за законодавством сукупний строк тримання під вартою підозрюваної в таких видах злочинів під час розслідування не повинен перевищувати 12 місяців. Наразі підозрювана утримується під вартою вже 11 місяців.

У разі внесення застави Крупа зобов’язана прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора чи суду, їй заборонено покидати межі країни.

Тетяна Крупа у залі суду (фото РБК-Україна)

Нагадаємо, у жовтні 2024 року, в межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, правоохоронці провели обшуки у службових кабінетах та за місцем проживання тоді ще очільниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи та членів її сім’ї.

У робочому кабінеті посадовиці виявили 100 тисяч доларів, підроблені медичні документи, списки осіб із фіктивними діагнозами. Вдома у неї та її родичів вилучили 5,2 мільйона доларів, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, брендові прикраси та коштовності.

Крупу затримали, оголосили підозру в незаконному збагаченні і 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав їй запобіжний захід у виді тримання під вартою із можливістю внесення 500 мільйонів гривень застави.

Згодом суд декілька разів зменшував розмір застави для Крупи.

Також НАЗК в декларації колишньої очільниці Хмельницького обласного центру МСЕК знайшло порушень майже на 85 мільйонів гривень. 

ТЕМА: КРИМІНАЛ

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook