За оренду неіснуючої квартири в Славуті киянин перерахував понад 11 тис грн

Суспільство

Мешканець Києва мав на 2 місяці приїхати на роботу у Славуту. Тож на  одному із популярних сайтів знайшов оголошення про здачу в оренду житла.

Він одразу ж повністю оплатив проживання за два місяці, перерахувавши на рахунок 11 400 гривень. А коли наступного дня 46-річний киянин з валізами прибув до Славути, то з’ясувалось, що у місті навіть немає такої вулиці, яка була вказана в оголошенні, не кажучи вже про саму квартиру.

«Чоловік зрозумів, що став жертвою шахраїв і звернувся до  Славутського  відділення поліції. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України і наразі працюють над пошуком зловмисників», – повідомляють в секторі комунікації поліції Хмельниччини.

Правоохоронці зауважують, що серед шахрайств, пов’язаних із повною чи частковою оплатою товарів та послуг через мережу Інтернет, доволі часто трапляються шахрайства, пов’язані з орендою житла. Тож радять детально проаналізувати наявну інформацію перед тим, як перераховувати кошти.

«Уважно прочитайте оголошення — чим довше воно на сайті, тим це надійніша пропозиція. Якщо день-два — подумайте. «Загугліть» адресу — чи справді є такий будинок. Перевірте фото. Якщо вони надто привабливі і різного розміру — вони точно взяті з мережі. Найкраще — поїдьте і огляньте житло», – кажуть у поліції.

Якщо воно в іншому місті — радять попросити про це знайомих. Якщо немає такої можливості — нехай орендодавець скине якомога більше фото житла з різних ракурсів і копії документів. Також варто прочитати відгуки в Інтернеті.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм