За паркуванням автомобілів у Хмельницькому стежитимуть інспектори

Інфраструктура

Хмельницька міська рада має намір створити відділ інспекції з паркування при управлінні транспорту та зв’язку.

Про це йдеться у проєкті рішення виконкому, оприлюдненому на сайті міськради сьогодні, 5 лютого.

На підставі положення про відділ, інспекторів з паркування уповноважать:

  • притягувати винних осіб до відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису),
  • проводити тимчасове затримання транспортних засобів, у випадках, передбачених ст. 265-4 КУпАП,
  • здійснювати профілактику запобігання правопорушень в сфері паркування на території Хмельницького.

Відділ утримуватиметься за рахунок коштів бюджету Хмельницької міської територіальної громади. Інспекторів забезпечать форменим одягом з відповідним логотипом «Інспектор з паркування». Керівника відділу призначатиме та звільнятиме міський голова.

Департамент інфраструктури міськради повинен буде забезпечити функціонування спеціальних майданчиків чи стоянок для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів. Доставляти автомобілі будуть евакуаторами, закріпленими на праві господарського відання за комунальними підприємствами.

Зауважимо, що такі інспектори з паркування функціонують у багатьох обласних центрах України. Їх діяльність регламентується Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів». Гарантією їх ефективної роботи є обов’язкова фото- та відеофіксація порушень.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм