За рік середня зарплата на Хмельниччині зросла на третину, – облстат

Економіка

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника на Хмельниччині  у квітні поточного року становила 11 801 гривню, тобто майже вдвічі вище рівня мінімальної зарплати (6 000 гривень).

Такі дані оприлюднили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

За рік, як зауважили у відомстві, розмір зарплати відносно квітня минулого року збільшився на 32,8% (у квітні 2020-го було 8 884 гривні). Але, якщо порівнювати з березнем 2021 року, то розмір середньої номінальної заробітної плати зменшився майже на відсоток.

За інформацією облстату, вище середнього рівня отримували працівники сільського, лісового та рибного господарства –  16 778 гривень, фінансової та страхової діяльності – 15 537 гривень, сфери державного управління й оборони обов’язкового соціального страхування – 14 097 гривень, промисловості – 12 645 гривень, будівництва – 12 739 гривень.

«Найвищий рівень заробітної плати спостерігається в працівників підприємств із постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 20 969 гривень», – зазначили в облстаті.

При цьому, критично низький рівень заробітку констатували у працівників підприємств з тимчасового розміщування й організації харчування – 2 762 гривні, тобто в понад два рази менше «мінімалки».

Зауважимо: у квітні попереднього року працівники цієї сфери отримували майже на 219% більше нинішнього. Така ситуація може свідчити або про безпосередній вплив карантинних обмежень на діяльність закладів харчування, або про «тіньовий» розрахунок.

ДОВІДКОВОНомінальна заробітна плата — це фактична сума грошей, яку отримує працівник за свою роботу.

Нагадаємо, середня зарплата на Хмельниччині менша на 13 відсотків, ніж по Україні. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм