За три місяці платники Хмельниччини перерахували 140 млн грн на підтримку війська

Економіка

Внесок платників військового збору краю до держбюджету у січні-березні цього року склав 139,5 мільйона гривень. Це – на 30,4 мільйона гривень більше від минулорічних надходжень в аналогічному періоді.

Такі дані оприлюднили в Головному управлінні Державної податкової служби у Хмельницькій області.

За інформацією установи, індикативний показник склав 115,5%, тобто додатково до державного бюджету надійшло майже 19 мільйонів гривень.

«Зважаючи на виклики часу, пов’язані із загрозою поширення COVID-19, позитивна динаміка надходжень військового збору є віддзеркаленням відповідальності платників податків – роботодавців регіону, що нарощують розміри зарплат найманих працівників, з яких утримують та перераховують до бюджету військовий збір. Тим паче, на Хмельниччині податківці та бізнес працюють під гаслом «Якщо хочеш отримати мир – сплачуй військовий збір»! І цей слоган втілюється у реальний бюджетний зміст», – зазначили у Головному управлінні ДПС в області.

Нагадали, в Україні об’єктом оподаткування військового збору є заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати і винагороди, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Водночас, визначено і ряд інших об’єктів, це – орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля–продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо.

Його платниками є юридичні та фізичні особи, які отримують доходи, та податкові агенти. Нарахований дохід оподатковується за ставкою податку 1,5 відсотка.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм