Замість концертів і вистав – сітки та «їжаки»: мистецькі заклади Хмельниччини перекваліфікувалися

Культура

У зв´язку з військовою ситуацією в країні музиканти, актори і працівники Хмельницької обласної філармонії та Хмельницького обласного музично-драматичного театру імені М.Старицького, хоч і не займаються своєю основною роботою, проте кожен робить усе, аби наблизити нашу перемогу над російським агресором.

Так, приміщення філармонії, як повідомляють в пресслужбі обласної ради, стали місцем прихистку для артистів закладів культури, які  транзитом прибувають у Хмельницький.

«Тутешні артисти перепрофілювалися. Одним із головних завдань наразі у філармонії є виготовлення металевих «їжаків», що стануть перепоною колісній техніці ворога на хмельницьких дорогах. Спільними зусиллями уже вироблено чималу кількість таких металевих перешкод», – зазначають в облраді.

Артисти, діти з балетної студії та члени їх родин плетуть маскувальні сітки. Також працівники долучаються до волонтерських центрів міста, де готують їжу для потреб військових та переселенців.

Як розповідає директор обласної філармонії Олександр Драган, значна підтримка відчувається з боку закордонних колег з Німеччини та Швейцарії. Там артисти проводять благодійні концерти і за отримані від продажу квитків кошти закупляють необхідні медикаменти і перенаправляють в Україну для наших потреб.

Колектив Хмельницького обласного музично-драматичного театру імені М.Старицького надає допомогу організаціям, які зараз цього найбільше потребують. Зокрема, було доставлено у військовий госпіталь ліки та продукти харчування. Для волонтерів на залізничному вокзалі театр передав більше сотні стільців. Артисти та працівники установи займаються плетінням маскувальних сіток, печуть пиріжки, задіяні іншою різноманітною волонтерською роботою.

«Окрім цілодобової волонтерської допомоги, театр підтримує  армію й матеріально. Перераховано нашим захисникам 35 000 гривень», – каже директор театру Андрій Ковальчук.

Також в обох мистецьких закладах проводяться тренінги з надання першої медичної допомоги.

Отак спільними зусиллями – на фронті і в тилу – до нашої перемоги!

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм