Затримку з виплатами лікарняних і декретних пояснили в управлінні Фонду соцстраху Хмельниччини

Суспільство

Затримку із виплатами лікарняних і декретних допомог, яка наразі спостерігається на Хмельниччині й по всій країні, пов’язують з додатковим фінансовим навантаженням під час пандемії коронавірусу.

Про це повідомили в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області.

«Відділення управління роблять все можливе аби застраховані особи, що тимчасово втратили працездатність, якнайшвидше отримали допомогу. Як тільки кошти надходять на рахунок управління, вони одразу направляються на фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності (оплати за лікарняними), страхових коштів за час хвороби або виплат в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання», – зазначає керівник установи Сергій Кіндзерський.

За його словами, сьогодні є затримки в строках фінансування матеріального забезпечення. І це пов’язано із додатковим навантаженням під час епідемії коронавірусної інфекції та значним зростанням листків непрацездатності, виданих через хворобу. 

«Як наслідок – суттєво зросли видатки за лікарняними, також на Фонд було покладено фінансування самоізоляції працівників, страхові виплати медикам тощо. Саме тому уряд виділив 400 мільйонів гривень для виплат допомог з тимчасової втрати працездатності, а також вагітності та пологів», – зауважує Сергій Кіндзерський.

Загалом за п’ять місяців цього року обласним управлінням прийнято та опрацьовано заяви-розрахунки згідно з 58,2 тисячі листків непрацездатності.

На ці статті витрат уже спрямовано 170,7 мільйона гривень. Зокрема, профінансовано допомоги:
– з тимчасової непрацездатності – 134,3 мільйона гривень;
– у зв’язку з вагітністю та пологами – 35,9 мільйона гривень;
– на поховання – 480 тисяч гривень.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм