Завантаженість «ковідних» ліжок на Хмельниччині зменшується за рахунок збільшення лікарень, – ОДА

Здоров‘я

Хмельниччина продовжує перебувати в «червоній» зоні, розгортаючи нові ліжкомісця для «ковідних» пацієнтів. І перспектив виходу з неї, судячи з показників, влада поки що не бачить.

Про це сьогодні, 12 листопада, під час брифінгу заявив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук.

За його словами, в області задіяно 25 закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19. Загалом розгорнуто 3 035 ліжок, з них 268 ліжок – для дітей. Вже розпочав приймати пацієнтів Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни (12 осіб).

«Якщо порівнювати з минулим тижнем, то завантаженість ліжкомість з  хворими на «ковід» становила 65,7%, а станом на сьогодні – 65,2%. Здається, що цей показник падає. Це так. Але завдяки тому, що додалися нові заклади охорони здоров’я і була збільшена кількість ліжкомісць для госпіталізації», – повідомив Сергій Ткачук.

Він зауважив, що варто враховувати й потенційне збільшення кількості  амбулаторних хворих (на сьогодні 17 466 осіб) і з підозрами (150 осіб) А також те, що виписують людей менше, ніж госпіталізують. І ця тенденція ще не вирівнялася.

Натомість, вдалося дещо покращити ситуацію з киснепостачанням.

«Ми отримали із Запоріжжя велику партію кисню. Це дало змогу запустити госпіталь ветеранів війни як «ковідний». Він був у нас включений [до списку медзакладів, що надають допомогу хворим на COVID-19] і ми не могли раніше туди госпіталізувати людей, оскільки не могли забезпечити ємність киснем. Тому що нам не вистачало у тих закладах охорони здоров’я, що вже були розгорнуті, настільки критичним було довезення кисню, що ми не могли три тонни виділити і заповнити кріогенємкість, яка знаходилась в госпіталі», – сказав посадовець.

За оперативними даними, в Хмельницькій області наразі лікуються 19 466 осіб, з них 2 000 – стаціонарно. Недугу діагностовано у 1 472 дітей. Упродовж останньої доби зафіксовано 21 летальний випадок внаслідок коронавірусного захворювання.

Нагадаємо, Хмельниччина щодня потребує 15 тонн рідкого кисню і тисячі балонів газоподібного.

(За матеріалами пресслужби Хмельницької ОДА) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм