Журналісти з Хмельниччини закликають народну депутатку не підтримувати медійний законопроєкт

Суспільство

Журналісти із Хмельницької області закликають екстелевізійницю, а нині – народну депутатку від партії «Слуга народу» Ольгу Василевську-Смаглюк, посприяти зняттю з розгляду законопроєкту «Про медіа», оскільки він «містить серйозні загрози свободі слова та може призвести до покарання журналіста за об’єктивну критику».

Про відповідне звернення, ухвалене правлінням Хмельницької обласної організації Національної спілки журналістів України до своєї відомої землячки, повідомляє сайт НСЖУ.

«Просимо дослухатися до голосу величезної армії журналістів, зняти з розгляду законопроєкт «Про медіа» та не запроваджувати регулювання друкованих та онлайн ЗМІ Нацрадою з питань телебачення та радіомовлення», – йдеться у зверненні до Ольги Василевської-Смаглюк, яка до обрання до Верховної Ради була тележурналісткою національного каналу «1+1».

Ольга Василевська-Смаглюк (фото «50vidsotkiv.org.us”)

Хмельницькі журналісти зазначають, що батько нардепутатки – Михайло Василевський – був авторитетним журналістом, керувався принципами, що «були перевірені практичним досвідом багатьох талановитих газетярів та телевізійників, чиї імена вписані в історію справжньої журналістики».

Ці принципи, як наголошується у зверненні, «відстоювали і ви, Ольго Михайлівно, сповідуючи батькову науку, відстоювали у своїх матеріалах, телевізійних сюжетах правду, справедливість, право порушити проблему і домогтися  її розв’язання».

Автори звернення переконані, що «законопроєкт «Про медіа» несе величезну загрозу свободі слова, надаючи повноваження з державного регулювання над усіма українськими ЗМІ Нацраді з питань телебачення та радіомовлення. Повне несприйняття розширення повноважень телевізійного регулятора, до незалежності та ефективності якого у суспільстві є суттєві нарікання, висловлюють представники друкованих ЗМІ Хмельницької області».

Звернення підписали 11 членів правління обласної організації НСЖУ.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм