БЕЗОПЛАТНИЙ ПРИХИСТОК ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ: ЯК МЕШКАНЦЯМ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ

Статті

На 33-й день повномасштабної війни в Україні, на території Хмельниччини залишилося проживати майже 112 тисяч вимушених переселенців. І щодня в нашій області «осідають» сотні людей, які прибувають з небезпечних регіонів. За їх безоплатне поселення держава передбачила часткову компенсацію витрат на комунальні послуги.

Алгоритм отримання таких коштів у сьогоднішньому вечірньому відеозверненні роз’яснив начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

За його словами, власник помешкання, який має намір безоплатно поселити внутрішньо переміщених осіб, повинен внести інформацію про це на сайті «Прихисток». Якщо ж цього зробити немає можливості, допоможе соцпрацівник у громаді або у найближчому Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).

У випадку, якщо хтось із внутрішньо переміщених осіб виселився, або додатково когось поселили в себе – на другий день потрібно подати в ЦНАП інформацію про зміну переліку мешканців.

Компенсація виплачуватиметься за підсумками кожного місяця. Тому в заяві потрібно буде вказати рахунок, на який будуть зараховуватись кошти.

«Після того, як органи місцевого самоврядування зберуть та подадуть до військової адміністрації відповідні розрахунки, ми звернемося за коштами до Мінрегіону. І заявники отримають кошти на свою банківську картку», – сказав Сергій Гамалій.

Нагадаємо, йдеться про близько 450 гривень на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, тобто на рівні 14,77 гривні за кожен людино-день.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм