За безоплатний прихисток переселенців мешканці Хмельниччини отримають компенсацію

Суспільство

Власники житла у Хмельницькій області, які безоплатно прихистили вимушених переселенців, можуть отримати компенсацію від уряду. Відповідний соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб уже розроблено за дорученням президента.

Як повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб, отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 гривень на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Доя цього ті, хто має житло і бажання дати прихисток, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців. Треба звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також, цю інформацію можна надати через вебсайт «Прихисток», а надалі це можна буде зробити й через застосунок «Дія».

Місцева влада формуватиме реєстр житлового фонду, доступного для розміщення. А розселення буде відбуватись лише за згодою власників помешкання, які погодились надати прихисток. Щомісячно господарі  такого житла будуть отримувати виплату з місцевих бюджетів.

За останньою інформацією начальника Хмельницької ОВА Сергія Гамалія, на Хмельниччині залишилося проживати близько 78 тисяч людей з «гарячих» регіонів, які рятувалися від російських окупантів. Лише на території Хмельницької міської тергромади таких вимушених переселенців проживає майже 24 тисячі.

Нагадаємо, мер Хмельницького пригрозив вилучати квартири в тих, хто завищує орендну плату за проживання

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм