ДО СЕЗОНУ ПОСІВНОЇ І ГОРОДІВ ЗАКЛИКАЮТЬ ДОЛУЧАТИСЯ МЕШКАНЦІВ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

Статті

У Хмельницькій області традиційно для весни розпочалась посівна кампанія. Попри те, що в роботу аграріїв свої корективи внесла повномасштабна війна, вони впевнені – без врожаю не залишимось. Долучитися закликають і тих, хто зазвичай не захоплювався городництвом.

За попередньою оцінкою, оприлюдненою Міністерством розвитку громад та територій України, через військові дії у 2022 році українці та українки можуть недоотримати близько 42% щорічного врожаю зернових і зернобобових, 53% гречки, 68% помідорів, 36% картоплі, 46% цибулі, 38% моркви, 45% огірків, 32% капусти, 35% буряків та багатьох інших культур, що вирощувалися на наших чорноземах.

Аби уникнути проблем в отриманні достатньої кількості харчових продуктів, уряд запровадив ініціативу “Сади Перемоги”. Вона спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і ресурсів для вирощування сільгосппродукції задля недопущення продовольчої кризи в Україні.

Ініціатива включає консультаційну підтримку громадам та домогосподарствам щодо ефективного городництва, зберігання та переробки вирощеної продукції, а також комунікаційні заходи, спрямовані на заохочення кожної українки та українця долучитися до вирощування овочів, фруктів, зернових вдома”, – йдеться в інформації Хмельницької ОВА.

Для самозабезпечення харчовими продуктами у громадах спочатку мають з’ясувати, скільки людей переїхали на територію Хмельниччини під час війни, їх кваліфікаційні характеристики та готовність долучитись до ініціативи “Сади Перемоги”. Також вивчаються потреби у харчових продуктах на основі норм споживання окремих категорій продуктів та реальної кількість жителів громад.

Крім того, важливим є визначити обсягів продуктів, які після задоволення потреб громад можуть бути спрямовані на забезпечення ЗСУ, допомогу іншим громадам та для переробки на плодоовочеву консервацію.

Наразі на Хмельниччині триває збір інформації про вільні землі, в тому числі й приватні, які можуть бути використані для розширення виробництва сільськогосподарської продукції. Наприклад, в Нетішині вже є 4 таких ділянки, вони передаватимуться безкоштовно у тимчасове користування для обробітку.

Як зазначили в Міністерстві розвитку громад і територій, “Сади Перемоги” — це відповідь українців окупантам на загрозу голоду. Це про самозайнятість сотень тисяч людей, відволікання від психологічного тиску війни і забезпечення продуктами харчування своїх родин, сусідніх регіонів, всіх служб, що зараз на передовій.

Тож Хмельницька ОВА закликає усіх мешканців області та вимушених переселенців долучитися до реалізації ініціативи “Сади Перемоги”.

Тим більше, що в умовах воєнного стану урядом дозволено фінансувати за кошти місцевих бюджетів придбання насіннєвого матеріалу, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, послуг, пов’язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції”, – наголошують у військовій адміністрації.

В ОВА додають, що станом на 4 квітня агроформування всіх форм власності посіяли понад 80 тисяч гектарів ранніх ярих культур, зокрема, ярого ячменю посіяно на площі 46 тисяч гектарів, а це 72% від запланованих. Яра пшениця займає 9,3 тисячі гектарів, або 93% від прогнозованих, а горох посіяно на площі 3,2 тисячі гектарів, що становить 128% до наміченого. Почали засівати цукровий буряк, ярий ріпак, багаторічні трави. На власних господарствах саджають ранню картоплю.

Нагадаємо, на Хмельниччині формують продовольчий резерв.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм