Готовність укриттів у закладах освіти на Хмельниччині становить 20 відсотків, – ОВА

Статті

У Хмельницькій обласній військовій адміністрації обговорили стан підготовки захисних укриттів в закладах освіти та поблизу об’єктів критичної інфраструктури.

В нараді взяли участь представники управління з питань цивільного захисту населення, Департаменту освіти, науки, молоді і спорту ОВА, ГУ ДСНС в області, а також керівники відповідних структурних підрозділів Хмельницької міської ради. До розмови долучилися заступники начальника ОВА Сергій Тюрін та Володимир Юр’єв.

Як інформують в пресслужбі адміністрації, за наявною інформацією, зараз на Хмельниччині відсоток готовності укриттів в закладах освіти до початку навчання становить 20%.

Водночас, представники Хмельницької міської ради повідомили, що в усіх 39 школах і 43 дитсадочках відповідна робота ведеться із червня. Здійснено попередній комісійний огляд, визначено придатність укриттів та перелік заходів, які треба зробити по кожному об’єкту. На результатами цих обстежень з міського бюджету виділено 12 700 000 гривень. Наразі виконані ті роботи, які не потребували окремого фінансування: очистка підвальних приміщень, прибирання тощо. Далі вже будуть більш дороговартісні роботи – стяжка підлоги, облаштування вентиляції, аварійних виходів, монтаж освітлення. Завершити все планують до початку третьої декади серпня.

Володимир Юр’єв звернув увагу на важливість не лише належного облаштування укриттів, а й проведення практичних тренувань для вчителів та дітей до дій у разі оголошення повітряної тривоги. За його словами, такі відпрацювання мають проводитися регулярно.

Обговорили й готовність до реагування на можливі загрози та забезпечення безпеки населення, що мешкає поблизу об’єктів критичної інфраструктуриОскільки кожен з таких об’єктів, як зауважив Сергій Тюрін, може бути ціллю атаки ворога, а озброєння, яке рашисти використовують, є застарілим і має низьку точність, то особлива увага має бути спрямована на належну підготовку укриттів та поінформованість людей, які проживають у зоні можливої небезпеки.

Посадовець зауважив, що днями обстежили зону одного із таких об’єктів. Результат – недостатня підготовка місцевої влади до реагування на можливу небезпеку.

“Ми бачимо, якими можуть бути наслідки недбалого ставлення та ігнорування вимог безпеки при оголошенні повітряної тривоги. Це призводить до трагедій та численних жертв серед мирних мешканців, здавалось би, безпечних територій. Найголовніше, що усі мають розуміти, – безпечних місць зараз немає, а тому маємо бути готовими до будь-яких ситуацій. І місцева влада, і пересічні мешканці мають діяти злагоджено”, – зазначив Сергій Тюрін.

Нагадаємо, в освітніх закладах Хмельниччини  навчатимуть позмінно, якщо в укриттях бракуватиме місця для дітей і педагогів.

Ви готові пустити свою дитину до школи, якщо знатимете, що там є надійне укриття? – ОПИТУВАННЯ

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм