ХМЕЛЬНИЧЧИНА ЗАЛИШИЛАСЯ БЕЗ ВАКЦИНИ «ASTRA ZENECA»: РЕВАКЦИНАЦІЯ – ПІД ПИТАННЯМ

Статті

На Хмельниччині ще вчора, 25 травня, закінчилася вакцина компанії «AstraZeneca». Схожа ситуація – майже у всіх регіонах. Точна дата її  надходження до області  невідома. Відтак, ревакцинація залишається під питанням.

На сполох почали бити журналісти одного з місцевих телеканалів, які свого часу отримали першу дозу щеплення вакциною «AstraZeneca» і вже надійшла черга для другої.

«У п’ятницю – рівно 12 тижнів, як мене і Юлію Астафурову вакцинували першою дозою Astra Zeneca… Все було б круто, але другої, як виявляється, немає…Поясніть, як так сталося? І шо робити? Це ж жах якийсь!!! Строки виходять і що далі? Нащо потрібно було першу колоти, коли на другу немає?????», – написала в соцмережах медійниця Оксана Чушкіна.

Вона, як і майже сотня мешканців Хмельниччини, що щепились першою дозою антиковідної вакцини «AstraZeneca/Covishield» у період з 25 лютого по 1 березня, повинні були в травні отримувати другу дозу.

Проте, вже з 12 травня у пунктах щеплення різних регіонів почали попереджувати про закінчення відповідної вакцини проти коронавірусу.

Того ж дня на офіційному сайті Львівської облдержадміністрації з’явилося повідомлення такого змісту:

«Завдяки сприянню Міністерства охорони здоров’я з Хмельницької області вже транспортують додаткових 2 тисячі доз «AstraZeneca» (SkBio) корейського виробництва», – повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький».

Натомість, 15 травня у Департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОДА запевнили, що  зарезервували відповідну кількість доз вакцини «AstraZeneca-SKBio» і на той час в області наявні ще близько 2 000 доз такої вакцини. Тож для тих, хто отримав першу дозу вакциною від Covishield, друга доза може бути від SKBio. 

14 травня тоді ще головний державний лікар (нині – очільник МОЗ) Віктор Ляшко зазначив, що в Україні загалом зарезервовано близько  30 тисяч доз вакцини для другого щеплення тих, хто вакцинувався наприкінці лютого-початку березня.

«Найближчу поставку 700 тисяч доз вакцини «AstraZeneca» очікуємо в числах 24-25 травня», – сказав тоді посадовець.

Як повідомили у МОЗ, лабконтроль пройшли поки 500 тисяч доз вакцини «CoronaVac/Sinovac» та 24 травня їх почали розвозити по регіонах.

Що ж до «AstraZeneca», то за словами головної спеціалістки Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Світлани Лукаш, точної кількості цієї вакцини, яка має прибути на Хмельниччину, та дати надходження невідомо.

«МОЗ обіцяє до 1 червня прислати вакцину. Як тільки вона прибуде в Хмельницьку область, ми одразу розпочинаємо ревакцинацію, навіть якщо це будуть вихідні дні», прокоментувала «Суспільному» Світлана Лукаш. 

Начальник управлінні охорони здоров’я Хмельницької міськради Борис Ткач у відповідь Оксані Чушкіній запевнив, що чергова партія вакцини  «AstraZeneca» має надійти до Хмельниччини до п’ятниці (очевидно, посадовець мав на увазі до 28 травня ред.)

Додамо, що ревакцинацію вакциною компанії «AstraZeneca» МОЗ  рекомендував проводити через 12 тижнів після введення першої дози.

«Але дослідження, які проводились, показали, що досить гарний результат  після першого введення, і чим пізніше буде введена друга доза, тим довше буде зберігатись імунітет. Якщо вакцина вводиться пізніше, вона також вважається другою дозою і початку вакцинального комплексу заново не потребує.Тобто, не буде такого, що пропаде перша доза і заново треба буде робити вакцинацію», – каже Світлана Лукаш.

Наразі від початку вакцинації на Хмельниччині першою дозою щеплено 33 973 особи, другою – 3 115 мешканців області.

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм