НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ПОНАД 200 НЕВАКЦИНОВАНИХ ОСВІТЯН ВІДСТОРОНЕНО ВІД РОБОТИ, – ОДА

Статті

Станом на сьогодні, 9 листопада, в Хмельницькій області від роботи відсторонено 202 працівників закладів освіти, які не пройшли вакцинацію проти коронавірусу.

Про це під час брифінгу повідомив перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін, зіславшись на дані Департаменту освіти, науки, молоді і спорту.

«Відстронені педагоги не можуть навіть дистанційно проводити заняття, тому що вони відсторонені від виконання будь-яких своїх професійних обов’язків. Але якщо будуть відповідні зміни до законодаства, то ситуація, звісно, зміниться», – зауважив посадовець.

Також Сергій Тюрін повідомив, що серед відсторонених держслужбовців є й працівники ОДА.

«Кількість працівників облдержадміністрації, які на вчора не були вакциновані, становила 17. На вечір було відсторонено від роботи четверо працівників облдержадміністрації, в інших є протипоказання. Взагалі в ОДА маємо 97,3% щеплених працівників», – сказав посадовець.

Що ж до медпрацівників, то, за словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександра Завроцького, їх від роботи не відсторонюють.

«На Хмельниччині понад 80% медиків вакциновані. А з рештою проводиться робота щодо обов’язкового щеплення. Значна частина медпрацівників в області вже перехворіла на «ковід», є і з протипоказаннями», – повідомив вчора на брифінгу Олександр Завроцький.

Нагадаємо, від 8 листопада працівників деяких професій почали відсторонювати від роботи, якщо вони не пройшли вакцинацію від COVID-19. Без збереження зарплатні та виплати лікарняних. Такий наказ ухвалило Міністерство охорони здоров’я 4 жовтня.

Відтак, без щеплень до роботи не допускатимуть працівників:
усіх навчальних закладів;
– центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
– місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів.

Відсторонення відбувається до усунення причин, що призвели до нього, тобто фактично до підтвердження отримання щеплення. Не можуть відстороняти від роботи працівників, які мають протипоказання до вакцинації та медичний висновок з лікарні щодо цього.

Крім того, з 9 грудня, відповідно до змін МОЗ, розширено перелік професій, яким обов’язково потрібно щепитися проти COVID-19. Тепер до освітян й працівників місцевих органів влади додаються:
  співробітники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  працівники установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  робітники державних підприємств, установ та організацій.

Нагадаємо, на Хмельниччині 1 050 дітей отримали вакцину від «ковіду». 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм