НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ВПЕРШЕ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

Статті

28 липня біля найбільшого на Хмельниччині синьо-жовтого стяга в хмельницькому дендропарку “Поділля” відбулися урочистості до Дня Української Державності, яке в Україні відзначається вперше. З цієї нагоди визначним подолянам вручили державні нагороди та відзнаки.

«Зараз у багатьох подвигах наших воїнів, у мудрості наших людей ми бачимо нашу історію і творимо наше майбутнє. Ми захоплюємося хоробрістю наших людей, їхнім ставленням до життя, і, найголовніше, – ставленням до України й до ворога. Ми, українці, є нащадками великих київських князів і славетних гетьманів!», – сказав начальник ОВА Сергій Гамалій.

Він вручив відзнаки представникам військових формувань та підприємств Хмельниччини.

Відповідно до наказу Головнокомандувача Збройних Сил України, за значний особистий внесок у справу зміцнення обороноздатності держави, бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового обов’язку, високі особисті досягнення у службовій нагрудним знаком «За доблесну військову службу Батьківщині» нагороджено:

         Жмурка Сергія – підполковника, спеціального кореспондент-та відділення спеціальних кореспондентів інформаційної редакції інформаційного агентства Управління преси та інформації Міністерства оборони України.

Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за вагомий внесок у справу забезпечення життєдіяльності ЗСУ, зразкове виконання військового обов’язку в умовах воєнного стану та високий професіоналізм нагороджено:

       Возного Володимира – полковника, начальника Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

       Грушку Миколу – підполковника, начальника Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

       Жураковського Вадима – полковника, начальника Хмельницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

       Паздерника Олександра – директора державного підприємства  «Шепетівський військовий лісгосп»;

За значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, багаторічну громадську діяльність:

      Лукіянчука Володимира – голову Хмельницької організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України».

Також тут урочисто проштемпелювали чергову патріотичну марку, випущену в період широкомасштабної війни, – “Доброго вечора, ми з України!”. На ній зображено трактор, який тягне російський трофейний танк.

Церемонія спецпогашення і введення в обіг марки відбулася під музичний супровід оркестру академії прикордонної служби. В заході взяли участь начальник ОВА Сергій Гамалій, керівник Хмельницької дирекції АТ “Укрпошта” Микола Громов, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк та заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук, військові, хмельничани.

Тираж марки “Доброго вечора, ми з України!” становить 5 000 000 примірників, придбати її можна уже відсьогодні в поштових відділеннях. Окрім марок, “Укрпошта” випустила тематичну листівку, конверт першого дня, художній конверт та сувеніри.

Хмельничани змогли купити все це безпосередньо під час урочистого спецпогашення. “Укрпошта” організувала тут імпровізований магазин і всі, хто придбав марку, мали нагоду одразу ж її проштемпелювати.

На поштовій марці “Доброго вечора, ми з України!” відтворено реальні події, зокрема, які відбувались Миколаївщині та в інших регіонах, коли беззбройні українські селяни відбирали російську техніку в окупантів. Ця марка так само, як і її попередниці, демонструє незламність, безстрашність та винахідливість українців, якими сьогодні захоплюється весь світ. Ескіз поштової марки, конвертів, листівок та штемпелів спецпогашення виконала дизайнер-графік і викладачка живопису Анастасія Бондарець.

Раніше на Хмельниччині відбулося урочисте спецпогашення випущених в умовах воєнного стану поштових марок “Русскій воєнний корабль, іді …!” та Русскій воєнний корабль…ВСЬО!”, а також Українська Мрія”. 

У цей час в обласному центрі відбулося покладання квітів до меморіальних дощок, встановлених на честь видатних українців: Симона Петлюри, Михайла Грушевського, Костя Місевича, Євгена Коновальця, Романа Шухевича.

Також квіти поклали до Меморіальної дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні та російсько-української війни, пам’ятників Героям Небесної Сотні, Тарасові Шевченку, В’ячеславу Чорноволу.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм